Gecombineerd® ledenvergadering van de Stichting Pensioenfonds, het Aanvullend Ziekenfonds en de Afdelingskas op woensdag 18 maart 1964 De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Spreker constateert dat de opkomst evenals vorige jaren, bijzonder slecht is en dat er blijkbaar wei nig interesse bij de leden bestaat voor deze zaken. Begonnen wordt met de Afdelingskas. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Het jaarverslag geeft na lezing, aanleiding voor de heer Lankamp om de vraag te stellen wat in feite de verlengde ziekengeld-uitkering inhoudt. De heer Bakker antwoordt hierop, dat 1 jaar wettelijk ziekengeld wordt uitgekeerd, waarna door de Bedrijfsvereniging verlengde ziekengeld uitkering wordt gedaan naar 80 van het loon. Eén van de redenen van deze uitkering is, dat men hiermee tevens ervaring wil opdoen voor de nieuwe wet op de arbeidsongeschiktheid welke op komst is. Van het financiëel verslag wordt vermeld dat dit ter inzage heeft gelegen. De voorzitter deelt nog mede dat alle bestuurs leden aan de beurt van aftreden zijn. De vakbonden zijn hiervan reeds op de hoogte gesteld. Ter zijner tijd zal hiervan in de fabriek aankondiging worden gedaan. Bij de rondvraag die hierna plaats vindt, vraagt de heer J. H. Seppenwoolde hoe de vergoeding is geregeld als iemand naar een specialist moet. Hiervoor wordt maximaal 4 uur basis-uurloon vergoed. De voorzitter antwoordt dat dit een speciale regeling van Ter Horst Co. N.V. is. De verlet kosten worden niet betaald door het ziekenfonds of de Afdelingskas. De regeling die hiervoor dus is, is door Ter Horst Co. N.V. getroffen. Hierna komt het Aanvullend Ziekenfonds aan de beurt, waarvan de notulen van de laatste jaar vergadering worden voorgelezen. Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het jaarverslag hiervan geeft ook geen aanleiding tot het stellen van vragen, zodat meteen tot de rondvraag kan worden overgegaan. Hiervoor zijn ook geen vragen, zodat de voorzitter deze vergadering sluit, nadat deze nog eerst een mededeling doet betreffende de aanvullende ziekenhuisverpleging welke tot nu toe na de 70ste dag voor rekening van het Aanvullingsfonds kwam, maar vanaf 1 januari 1964 pas na 1 jaar. Hierdoor komt er wel iets meer geld vrij, doch het bestuur heeft gemeend dit jaar nog geen ver andering aan te moeten brengen in de verstrek kingen omdat de reserve voor het T.B.C.-fonds met 2000,is gedaald wegens verpleging van een patient in het Sanatorium. Het bestuur is van mening dat deze reservering op peil moet worden gehouden. Als laatste punt van behandeling komt de Stich ting Pensioenfonds aan de beurt. Over de voor gelezen notulen en het jaarverslag zijn geen vra gen of op- of aanmerkingen, zodat deze worden goedgekeurd. Bij het agendapunt „wat verder ter tafel zal worden gebracht", deelt de voorzitter mede dat dit jaar aan de beurt van aftreden zijn de heren J. H. Seppenwoolde als lid en M. Kreijkes als plaatsvervangend lid. Beide heren stellen zich herkiesbaar. In de vacature van de heer B. Ligtenberg heeft de Directie als bestuurslid aangesteld de heer V. K. Pavlicek. Bij de rondvraag vraagt de heer Lankamp of er, mogelijk nog iets gedaan zou kunnen worden aan" de slechte opkomst bij deze vergaderingen. Spreker denkt b.v. aan een persoonlijke uit nodiging die bij het loonzakje in gedaan zou kunnen worden. De voorzitter meent dat dit probleem al ettelijke jaren oud is en dat dit euvel zich bijna overal voordoet. Als voorbeeld noemt spreker het spaarfonds waar van ieder jaar een spaarmiddag wordt gehouden; ook hier wordt de opkomst steeds minder. Hierna sluit de voorzitter, onder dank aan de aanwezige leden voor hun belangstelling, deze gecombineerde vergadering. 14

Het Anker | 1964 | | pagina 14