Spaarmiddag 1964 De koning der zangers dat men in de Centrale Werkplaats andere zeep krijgt, de z.g. garage-zeep. Met de zeep die men momenteel heeft krijgt men de handen niet goed schoon. De voorzitter zal dit doorgeven. De heer Bruins brengt alle O.R.-leden hartelijk dank voor de prachtige bloemen die hij mocht ontvangen ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienst- jubileum. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermede de vergadering. Op zaterdag 21 maart 1964 hadden wij weer on ze spaarmiddag georganiseerd in het Parkge bouw. Als altijd werden er ook nu verschillende prijzen verloot, maar het schijnt dat de spanning of men erbij zal zijn van jaar tot jaar minder wordt, de opkomst is tenminste reeds lange tijd in dalende lijn. Wanneer dit zo doorgaat en de animo steeds kleiner wordt, kon het er wel eens inzitten dat de spaarmiddagen hun eigen dood gaan sterven en dat zou jammer zijn. Overigens hebben de wegblijvers een adembene mende natuurfilm gemist. Woudsymphonie, een film waarvan de naam reeds zegt waarover het gaat. Wij hebben werkelijk iy2 uur temidden van de dieren geleefd, het gevecht op leven en dood van de twee bokken, waar maar plaats scheen te zijn voor één, liet ons zien, dat het in de natuur genadeloos toe kan gaan. 't Recht van de sterkste is 't wachtwoord. Nu wij voor de film een nieuw doek hebben, waardoor het vlakke beeld is opgeheven en wij alles in perspectief zien, is het nog meer de moeite waard om films als deze te zien. Wat ons betreft, wij willen Woudsymphonie nog wel eens zien. Luister naar het schone zingen Hoog en hel, en zo bevrijd, Van de zorg der aardse dingen En van politieke strijd. De jubeltoon der nachtegalen Trekt een kring rondom ons heen Schone mensenwoorden falen, Men voelt zich klein, en zo alleen. Wanneer deze letters in het „Anker" gelezen worden, zal deze vogel reeds weer zijn broed gebied betrokken hebben. Want zo ongeveer april keert de nachtegaal uit het zuiden tot ons terug. Eerst de mannetjes, welke spoedig na hun aan komst, eerst zachtjes, later toenemend, de over trekkende wijfjes (welke later komen) trachten met hun zang naar zich te trekken. Plet koude weer houdt echter de schone zang van deze vogel tegen en daarom hebben wij dit jaar april nog weinig zang van deze vogel gehoord. Maar wanneer straks de mooie zoele avonden komen, en een daarop maanverlichte nacht, zal hij zeker de achterstand weer inhalen, en tot de morgen doorzingen. Wanneer wij langs zo'n terrein gaan, waar de nachtegaal zich ophoudt, zal hij in vele gevallen met de wandelaar meevliegen (nieuwsgierig wordt vaak gezegd) maar hier ook de list om ze uit zijn broedgebied te leiden. Tijdens de paar- en broedtijd kunnen wij genieten van de schone zang van deze vogel, maar als er jongen zijn wordt de zang minder en gaat over. Dat is de reden van sommige mensen om de nesten te verstoren omdat zij zo langer van de zang kunnen genieten. Een begrijpelijke daad, maar deze is niet goed te keuren, daar wij deze, in aantal steeds minder wordende vogel, moeten beschermen. Ik hoop met deze enkele woorden uw aandacht te hebben gevestigd op deze schone zanger en u te hebben bewogen er een avond op uit te trekken en wanneer u in gedachten verzonken zult luisteren naar zijn lied, zult u van zorgen zijn ontdaan, maar u zult zich, wie u ook bent, een heel klein mensje voelen. Van Putten. 12

Het Anker | 1964 | | pagina 12