2b. Reserve-snipperuren De voorzitter stelt het punt betreffende de reserve- snipperuren aan de orde, dat ook reeds in de vorige vergadering aangehaald is. Er is geïnformeerd bij de V.V.V. of er vóór de vakantie nog bijzonderheden zouden zijn. Voor zover daar bekend, zijn er geen bijzondere festivi teiten waarvoor deze dag bewaard zou moeten worden. Wat dat aangaat zou deze dag dus wel bij de vakantie aangeplakt kunnen worden. De voorzit ter vraagt wat de plannen zijn; wil men óf deze dag voorlopig nog gereserveerd houden óf deze bestemmen voor woensdag na de vakantie, zodat men dan het jaar daarop nog slechts 2 dagen tekort zou komen voor de 2 weken aaneengesloten vakantie. Voor het bedrijf maakt het geen ver schil. Het volgend jaar (1965) wordt het natuur lijk moeilijker omdat het dan zeker verplicht is om 2 weken aaneengesloten vakantie te houden; dit jaar kunnen wij nog wel dispensatie krijgen. De heer Seppenwoolde heeft na de vorige ver gadering gesproken met enige O.R.-leden be treffende dit punt. Ook in de afdelingen is voe ling genomen waarbij men tot de conclusie is gekomen dat de meerderheid ervoor voelt om deze uren als vrije snipperuren te gebruiken. De voorzitter meent dat we dan het komende jaar nog ongunstiger komen te liggen omdat men dan nog 3 dagen tekort komt. De heer Seppenwoolde merkt op dat men er dan beter op voorbereid is dan dit jaar en men er dan dus rekening mee kan houden. De heer Waanders is ook van mening dat het voor de overschakeling naar de 2 weken vakantie beter zou zijn om deze dag niet vrij te geven maar te gebruiken voor de woensdag na de va kantie; de mensen hebben er echter té veel op gerekend dat deze dag vrij wordt gegeven, zodat dit thans het meest voor de hand ligt. De voorzitter vraagt de O.R. wat men dus be treffende deze reserve-snipperuren wil besluiten. De heer Borkent zegt dat er in de Spinnerij velen zijn die zitten te wachten op het vrijgeven van deze uren. Niemand der leden voelt ervoor om deze dag aan de vakantie te plakken. De heer A. J. Seppen woolde vraagt of het niet mogelijk is om, zoals vroeger ook wel werd gedaan, 6 minuten over te werken en deze voor bijzondere dagen te ge bruiken. De voorzitter zegt dat dit niet toegestaan is. Besloten wordt om de reserve-snipperdag vrij te geven voor eigen gebruik na verkregen toestem ming van de Vakraad om dit jaar nog geen 2 we ken aaneengesloten vakantie te houden. 2c. Wat verder ter tafel zal worden gebracht De voorzitter deelt mede, dat begin januari een belangrijke beslissing is genomen voor de Weverij- Geurne. Er zijn n.l. weer een aantal 5-meter- getouwen besteld. Verder geeft spreker een uiteenzetting over de huidige gang van zaken in ons bedrijf en legt hierbij de nadruk op het feit, dat de order portefeuille goed voorzien is. Hierna brengt de heer Kippers het punt betref fende overwerk nog eens ter sprake. Volgens de C.A.O. mag men n.l. slechts 26 weken per jaar overwerken. De heer Kippers zou graag zien dat men dit overwerken stopte in b.v. april/mei om dan in oktober weer met dit overwerk door te gaan, zodat men dan tenminste in de zomer maanden hiervan vrij is. De voorzitter antwoordt hierop dat in de vorige O.R.-vergadering afgesproken is dat men het eerste halfjaar volgens de oude werktijdregeling zou blijven doorwerken. Wil men na 1 juli nog blijven overwerken met de ploegen, dan moet dit aangevraagd worden bij de Vakraad. 2d. Rondvraag De heer J. H. Seppenwoolde heeft een verzoek van verschillende personen om in verband met de uitbreiding van de vakantiedagen, de uit kering van 2 °/o vakantietoeslag en 2 °/o kerst gratificatie (toaal 4 van een jaarloon) te wijzi gen in 3 °/o met de vakantie 1 °/o met de Kerst dagen. De voorzitter zegt toe dat dit bekeken zal worden. Verder vraagt de heer Seppenwoolde of er nog mededelingen gedaan kunnen worden over de besprekingen met het technisch personeel. De voorzitter weet nog niet hoe het zal verlopen. Op 2 maart a.s. zal er nog weer een bespreking zijn met de vakbonden. Op de eerste bespreking is aan de bonden een en ander uitgelegd, die een hearing wilden hebben met de betreffende personen, waarna op 2 maart verder afgepraat kan worden. Wij weten ook nog niet hoe het verder zal af lopen. De heer Baan stelt de vraag of het mogelijk is 11

Het Anker | 1964 | | pagina 11