Autotocht gepensioneerden op donder Het was dan weer zover, de middagtocht met on ze gepensioneerden stond voor de deur. Alle verkeerde weersvoorspellingen van de Hen gelose kapper voor de Paasdagen ten spijt, hiel den wij toch maar in 't oog, dat het op 6 juni be wolkte lucht met zon zou geven. Dat zou het ideale weer zijn en het wérd het ideale weer. Zomerzacht, met zon en bewolking. Wanneer het weer meewerkt, dan werkt alles mee en zo deed het. Wij vertrokken met om precies te zijn 298 personen, niet één meer en niet één minder, op de afgesproken tijd van het Stationsplein met 6 autobussen en 5 personenauto's naar onbekende bestemming. Deze voerde ons via de Ligtenbergerdijk over Nijverdal, langs Raalte naar Deventer om uitein delijk in Teuge in ,,de Olde Herberg" te belan den, een tikje stijf en een klein beetje warm, maar voldaan over het eerste deel van onze tocht. Wij zelf hadden graag wat meer binnenwegen tot reis route gekozen, maar dit werd ons verhinderd, doordat er bruggetjes waren, die de last van onze In „de Olde Herberg" weet men de dorst te lessen. 7 tons autobussen niet konden torsen. Niettemin was de weg heel mooi en de natuur prachtig met volop rododendrons langs de kant van de weg, en grote kastanjebomen die welwillend op ons neer keken. In „het Pretpark" bleek het, dat men goed was ingesteld op grote groepen en werden wij met sneltreinvaart van onze consumptiebonnen afge holpen, zodat wij al gauw buiten een kijkje kon den nemen om ons te vermaken met het kijken naar de bootjes, die moeizaam vooruit kwamen en Als alles goed gaat volgen er meer 4

Het Anker | 1963 | | pagina 4