Vergadering met de Contact-Commissie te Holten op vrijdag 14 juni 18 Tarief commissie De voorzitter deelt mede, dat voor de afdelingen Centrale Werkplaats, Plaatswerkers en Timmerkamer 2 calculatoren zijn aangesteld. Deze personen zullen waarschijnlijk begin mei in dienst treden. Daar deze personen een tariefcursus zullen moeten volgen, is het idee toen naar voren gekomen om de bestaande tariefcommissie met b.v. 2 personen uit te breiden zodat deze tegelijkertijd de tarief cursus zou den kunnen volgen. Toen indertijd de tariefcommissie is ingesteld waren er 5 personen. De heer M. Kreijkes is 1.1. baas gewor den in de Sterkerij, waarna hij als lid bedankte, zo dat thans de commissie nog slechts uit 4 personen bestaat t.w. de heren M. Kastenberg, J. Baan, B. J. Jansen en M. Tijhof. Deze kwestie is met de bonden besproken. Het zal misschien goed zijn als via de Ondernemings raad hierover contact wordt opgenomen met de vak bonden betreffende het stellen van kandidaten. De bedoeling is om de commissie met 2 personen uit te breiden maar het zou misschien beter zijn als b.v. 4 kandidaten voorgedragen konden worden, omdat de ze eerst getest zouden kunnen worden. De twee meest geschikten zouden dan tegelijk met de 2 calculatoren opgeleid kunnen worden. Koninginnedag De voorzitter zegt dat een schrijven is binnengekomen dat op dinsdag 30 april a.s. (Koninginnedag) gestopt zal worden met behoud van loon. De vraag is nu of de nachtploeg van dinsdag op woensdag te laten stoppen. De heer Kippers zegt, dat de nachtploeg van maandag op dinsdag dan moet werken van 10 uur 's avonds tot 6 uur 's ochtends. Spreker stelt voor om de 3 ploegen op maandag als volgt te laten werken: vroege ploeg: van 612 uur late ploeg: van 1218 uur nachtploeg: van 1824 uur, zodat alle ploegen 6 uur werken en 2 uur collectief moeten snipperen. De O.R. kan met dit voorstel akkoord gaan. De heer Waanders brengt naar aanleiding van dit onderwerp de reserve-uren nog ter sprake. Spreker voelt er veel voor om deze vrij te geven. De heer J. H. Seppenwoolde stelt voor om deze nog niet vrij te geven omdat in juni a.s. in Rijssen een legerdag gehouden zal worden, waarbij tevens een taptoe gegeven zal worden. Het lijkt spreker wel wenselijk om de reserve-uren daarvoor nog vast te houden. De O.R. gaat hiermee akkoord. Betreffende de nachtploeg van de twee ploegen in de Weverij (tot 2 uur 's nachts) wordt besloten deze gewoon te laten werken op maandag 29 april a.s. Wel zal de gelegenheid worden gegeven om 2 uur te kunnen snipperen. 2c. Rondvraag De heer W. Harbers zegt de O.R., mede namens zijn vrouw, hartelijk dank voor het cadeau dat ze moch ten ontvangen bij de geboorte van hun zoon. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermede de vergadering. Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, H. J. Lammertink, J. Kolkman, H. Koopman en V. K. Pavli- cek. Na het welkomstwoord van de voorzitter, deelt deze mede, dat de bijeenkomst i.v.m. de nog gereserveerde! snipperuren wordt gehouden. Hedenochtend heeft de O.R. te Rijssen beslist om de gereserveerde „halve dag" snipperuren vrij te geven. 1. Reserve-snipperuren Er werd besloten om de resterende „halve dag" vrij te geven. 2. Verlichtingskwestie Men is nog steeds bezig deze kwestie op te lossen. De grootste moeilijkheid is, dat er aan de gewraakte muurzijde bij deze dakconstructie geen houten richels zijn aangebracht zoals wel geschied is op speciaal verzoek voor die kant van de fabriek grenzend aan het kantoor, nog voordat men met de bouw begon nen was. Inmiddels vernamen wij van onze technische dienst dat men, gezien de omstandigheden, in de Weverij te Holten momenteel geen betere verlichting voor deze groep werknemers kan construeren. Lampen op een andere wijze aan de muur te beves tigen zou niet wel mogelijk zijn, terwijl in deze kap geen lampen kunnen hangen noch draden tussen de evenwijdig lopende muren kunnen worden bevestigd. Men zoekt nog verder of er toch nog geen oplossing te vinden is. A 3. Naamsaanduiding van onze Weverij te Holten. Men heeft er reeds vroeger op gewezen dat er i.v.m. het zich uitbreidende toerisme te Holten dikwijls ge vraagd wordt, wat dat voor een fabriek is. De voorzitter deelde naar aanleiding van dit punt mede, dat aan deze kwestie gewerkt wordt en dat er binnenkort een naamsaanduiding ook op onze Weverij te Holten zal worden aangebracht. 4. Beter contact tussen liet personeel onderling. Men voelt de behoefte aan e.o.a. orgaan, dat er voor kan zorgen dat bij huwelijk, geboorte, pensionering enz., van de werknemers onder elkaar „iets" gedaan wordt. Medegedeeld werd dat dit uiteraard van de mensen zelf dient uit te gaan. Wij zullen echter gaarne in lichtingen verstrekken hoe het personeel te Rijssen in dergelijke gevallen handelt. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter deze vergadering.

Het Anker | 1963 | | pagina 18