noodverlichting 's nachts niet voldoende licht geeft. Dit is thans definitief in orde. Men heeft het hoofd- pad extra verlicht. Een ander punt is, dat verschillende mensen niet van dit hoofdpad gebruik maken, maar dat men tussen en achter de getouwen langs loopt. Dit „pad" is na tuurlijk niet verlicht en men moet dan ook van het hoofdpad gebruik maken. 2. Klacht van de heer Nijland betreffende het 9 lbs Tossa. Er zijn weer enige jongens op kantoor geweest met klachten over halve klossen. Deze waren slechts gedurende enkele dagen niet ge heel zoals zij zijn moesten, doch direct daarna was dit probleem weer opgelost. 3. Klacht van de heer Waanders dat het weer koud •was in de Wèverij. Dit probleem is intussen al opgelost. Vóór het komende winterseizoen zal de nieuwe ketel in gebruik zijn, die zoals reeds medegedeeld is, be steld is. Hiermee kan ook in de zomer de temperatuur goed geregeld worden. De heer Waanders merkt naar aanleiding hiervan op dat wanneer deze nieuwe ketel eerst in augustus of september geleverd kan worden, men deze zomer nog wel weer last van de warmte kan krijgen in de fa briek als men de overtollige stoom af moet voeren naar de verschillende afdelingen en deze niet zomaar de lucht in blaast. Spreker vraagt zich af wat het meest kost, het ont harden van het water, zodat men het teveel aan stoom de lucht in kan blazen, of het produktieverlies als men dit niet doet en het in de fabriek veel te warm is. De voorzitter zegt, dat dit nog met de heer Boons tra opgenomen zal worden. De heer A. J. Seppenwoolde komt naar aanleiding van dit onderwerp nog terug op de kranen in de ^Arappengang, die niet goed afsluiten. J^Bndertijd is gezegd, dat de heer Boonstra dit zou con- Iroleren, maar hier is nog steeds niets aan gedaan. De voorzitter zegt de heer Boonstra hier nog eens op te zullen attenderen. Vergadering d.d. 8-2-1963 1. De heer Beunk heeft weer een klacht over de halve klossen van de Spinnerij. Deze worden te vroeg afgegooid en er zit veel rom mel tussen. Speciaal wordt geklaagd over de kanten 13 en 14. De heer Spenkelink zegt, dat hiervan de oorzaak wel licht gezocht moet worden in het onderhoud van de machine. Dit geval is met de bedrijfsleiding opgenomen, die aan een oplossing hiervoor nog steeds werkt. Men zoekt naar een goede oplossing, maar dit kost veel tijd omdat het probleem niet zo eenvoudig is. De heer Nijland zegt, dat het momenteel niet meer zo erg is, als het geweest is, omdat de bakken, die beneden het gewicht zijn, rood genoteerd worden. Niemand wil dit echter graag, zodat dit minder voor komt. 2. De heer Dommerholt vraagt of er nog iets ge daan wordt aan het stofafblazen in de Bijvank. Dit is met de bedrijfsleiding opgenomen en men is bezig hiervoor een goede oplossing te vinden. Tot nu toe is dit nog niet gelukt. 3. Vraag van de heer Waanders of het gevaarlijk is de brandspuit te gebruiken als de stroom van de ma chine nog niet uitgeschakeld is. Volgens de heer Boonstra kan dit gevaarlijk zijn. Ge bruikelijk is dan ook om eerst de stroom van de ge touwen uit te schakelen en dan te spuiten. Men moet' echter niet op de motor spuiten. Er zullen hiervoor nog nadere instructies gemaakt worden. Dit zal met de heer Boonstra opgenomen worden. 2b. wat verder ter tafel zal worden gebracht. Winstdeling De voorzitter zegt, dat op de gisteren gehouden aan deelhoudersvergadering besloten is over het jaar 1962 een uitkering te doen van 3 °/o. De heer Borkent vraagt of dit op dezelfde basis ge beurt als het vorige jaar. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De uit betaling van deze 3 '°/o zal ongeveer over 4 weken plaatshebben. De heer J. H. Seppenwoolde zegt de Directie namens alle werknemers(sters) bij voorbaat hartelijk dank voor deze uitkering. Spreker zegt verblijd te zijn dat ons bedrijf momen teel er weer goed voor staat. Nieuw O.R.-lid voor de Centrale Werkplaats In verband met het vertrek van de heer Weijers (C.W.), waarvan de vorige week in tegenwoordigheid van de heren Seppenwoolde en Waanders afscheid is genomen, is in de afdeling Centrale Werkplaats een plaats opengevallen. In overleg met de Kleine Commissie is besloten om voor de periode, die nog rest vóór het periodieke af treden van de O.R. in zijn geheel (pl.m. 8 maanden) toch nog een nieuwe kandidaat te stellen. Hiervan moet de Bedrijfscommissie voor de Textiel industrie op de hoogte gesteld worden, die de Vak bonden hiervan in kennis stelt, zodat deze kandida ten kunnen stellen. Besloten wordt om tot 15 mei de Vakbonden gelegen heid te geven kandidaten te stellen. De verkiezing kan dan, indien noodzakelijk, plaatshebben op 29 mei a.s. De heer Meijerink attendeert erop dat hij eind juni a.s. met pensioen zal gaan en vraagt of het niet goed zou zijn in deze vakature tegelijk te voorzien. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad tegelijk afge handeld kan worden. 17

Het Anker | 1963 | | pagina 17