Ondernemingsraadvergadering op vrijdag 19 april Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Seppenwool- de, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kip pers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, W, Harbers, V. K. Pavlicek en M. Jansen. De heer E. Dommerholt was wegens ziekte verhin derd de vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergade ring en heet allen welkom. Vervolgens zegt de voorzitter de heren Harbers en Meijerink namens de O.R. hartelijk dank voor hun traktatie. De voorzitter geeft hierna het woord aan de heer Jansen. De heer Jansen zegt de vorige dag een bespreking te hebben gehad met de leden van de Kleine Commis sie en de O.R.-leden van de Spoelerij, betreffende de Spoelerij. In deze afdeling kan men n.l. de werkzaamheden niet voldoende meer aan. Er zijn verschillende omstandig heden waardoor dit nog verergerd is, n.l. meer zie ken, 2 personen die vertrokken zijn, behalve die in militaire dienst zijn gegaan. Gewoonlijk haalt men in bijzondere gevallen mensen uit andere afdelingen weg, maar dit is geen goede oplossing. Om nu toch niet verder achter te komen en de be staande voorraad af te kunnen werken, is voorgesteld om de spoelers te vragen of zij, op geheel vrijwillige basis, bereid zijn enkele uren extra te spoelen. Alvorens echter met de betreffende personen hierover te praten zou men graag het fiat van de O.R. hebben om op vrijwillige basis met spoelers over te werken, uiteraard met inachtneming van de uren die geoor loofd zijn. Met het voorgestelde zouden wij de moeilijkheden van de Spoelerij in eigen afdeling op kunnen lossen. De voorzitter vraagt of de O.R.-leden van de Spoe lerij ermee akkoord kunnen gaan. De heer Beunk voelt er meer voor om alleen de dagploegmensen in dit overwerk te betrekken en niet de ploegen. De heer Jansen zegt dat ernaar gestreefd zal worden om eerst personen uit de dagploeg te nemen en dit eventueel aan te vullen met mensen uit de ploegen. Wel zal men bij voorbaat de toestemming voor de ploegen aanvragen. De heer Beunk zegt verder, dat wanneer men de dag- ploeg zaterdags terug laat komen, men hiermee het probleem al op kan lossen, waarop de voorzitter ant woordt, dat zoveel mogelijk eerst de dagploeg inge last zal worden. De heer Jansen wijst er verder op dat we toch ook de toestemming voor de ploegen nodig hebben, zodat we, indien nodig, op het moment zelf in kunnen grij pen. De heer Meijerink merkt op, dat dit toch een kwestie van vrijwilligheid is. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit inderdaad zo is, maar dat de O.R. toestemming moet geven voordat het aangevraagd kan worden. De heer Harbers stelt voor om ook de ploegen de kans te geven over te werken. De voorzitter zegt, dat allereerst de dagploeg ge vraagd zal worden, maar er zal ook toestemming voor de ploegen gevraagd worden. De O.R.-leden kunnen met het voorstel betreffende overwerk voor de Spoelerij akkoord gaan. 2a Notulen Betreffende de notulen van de vergadering d.d. 17- 12-62 merkt de heer Meijerink op dat op blad nr. 3 onderaan, opgenomen is dat men in de Weverij vaak moet wachten op rollen. Dit moet bomen zijn. De heer Nijland zegt, dat in de notulen d.d. 8-2-'63 blad nr. 5 staat dat door hem gezegd zou zijn dat dit geen maand zou duren. Dit moet echter maanden zijn. De voorzitter zegt, dat dit in deze notulen opgenol men zal worden. Op de notulen d.d. 12-2-1963 zijn geen op- of aan merkingen. De voorzitter zegt, dat deze week de tijdelijke drie- ploegendienst in Weverij Bijvank II afloopt. Spreker zegt dankbaar te zijn, dat de O.R. indertijd toestemming hiervoor heeft gegeven. Momenteel is men met de produktie niet meer achter. Antwoorden op vragen, gesteld in de vorige vergaderingen De heer Pavlicek beantwoordt vervolgens de vragen die in de vorige vergaderingen werden gesteld. Vergadering d.d. 17-12-1962 1. Klacht van de wevers uit de nachtploeg, ook baas Van de Noort heeft dit geconstateerd, dat de

Het Anker | 1963 | | pagina 16