Zandvoort, waar enkele motorrenners druk aan het oefenen waren op het bekende circuit, naar ^Haarlem, dat we bereikten na een prachtige tocht door de duinen. In Haarlem was het winkelen geblazen en naar verluidt was er zelfs één enthousiasteling die het Frans Hals Museum bezocht heeft, wat allicht goedkoper is en waar hij in elk geval de dorst van zijn kunstzinnige ziel heeft kunnen laven. Laat ik nou helemaal vergeten dat we na de Keukenhof eerst nog gingen eten in het bekende restaurant „Treslong" te Hillegom, waar een tafel voor ons gereserveerd bleek en waar we heel ge zellig onze dorstige kelen en hongerige magen van al het nodige konden voorzien. De serveerster zag ons overigens aan voor Scan- dinaviërs toen onze meisjes onder elkaar in het onvervalst Riessens aan het kuieren waren. Na Haarlem dachten we huiswaarts te gaan, maar de reisleider bleek een onuitputtelijke beurs bij zich te hebben en onthaalde ons eerst nog op een rondvaart door de Amsterdamse grachten. Na deze interessante trip ging het werkelijk op ,,'t hoes an". Na Apeldoorn kon men onze reisleider met een zorgelijk gezicht zien overleggen met één van zijn satelieten, waarbij telkens in de reisbeurs werd getast. Zou er een tekort zijn? Misschien was hij vergeten het geld voor de bus apart te houden en was dit intussen al opgeteerd? Maar nee hoor, integendeel, er bleek nog een klein overschot te zijn en dus werd er nog een maal aangelegd in Teuge in de „Olde Herberg". Om ongeveer half elf waren we weer veilig bij het kantoor, na een mooie en gezellige dag te hebben gehad. 15

Het Anker | 1963 | | pagina 15