Met de reisclub van het kantoor op stap Fietstocht Op zaterdag 18 mei, 's morgens om kwart voor zeven, kon men voor het kantoor een grote bus van de O.A.D. zien staan, die langzamerhand vol stroomde met reislustige leden van de RECLU- KATEPERS, de reisclub van het Kantoor- en T echnisch-Personeel. Nadat enkele laatkomers eindelijk binnen waren, sloot onze reisleider met een zucht van verlichting Dropping Verschillende jongelui hebben aan onze jeugd leider, de heer Vlogtman, al eens de vraag ge steld of er niet eens een z.g. „dropping" kon worden gehouden. Voor hen, die dit nog niet weten: een dropping betekent, dat in de duisternis naar bepaalde pun ten, liefst in het bos of op de heide, deelnemers worden gebracht, meestal per auto en dan zo, dat zij volkomen in het onzekere zijn, waar ze zich eigenlijk bevinden. Ze moeten zich dan binnen een bepaalde tijd naar een bepaald punt begeven, waarbij verder nog bijzondere opdrachten kunnen worden gegeven. Zij, die hiervoor voelen (ook ouderen kunnen meedoen) gelieven zich op te geven bij de heer Vlogtman. Bij voldoende deelname zal dan ge tracht worden een en ander na de fabrieksvakan- tie op een vrijdagavond te organiseren. Het ligt ook in de bedoeling dat binnenkort weer een puzzel-fietstocht wordt gehouden. Nadere bijzonderheden worden zo spoedig moge lijk bekend gemaakt. Volleybal Naar wij vernomen hebben bestaan er plannen om binnenkort weer te gaan volleyballen. Nadere berichten volgen nog. de deur, en na nog een laatste telling te hebben gehouden, gaf hij het bevel „Rijden maar"! Iedereen was vol goede moed, niet in het minst omdat het weer zich goed liet aanzien, na vele dagen van koude en regen. Onze chauffeur zette er flink de sokken in en voor we er goed erg in hadden reden we al in Apel doorn. Vandaar ging het naar Amersfoort, waar we omheen reden via de nieuwe rondweg. Voor bij Amersfoort rechtsaf naar Soest door prachtige bossen, waar we het geluk hadden enkele reeën te zien grazen op een weide aan de rand van een bosperseel. In Soestdijk eerst langs het Koninklijk Paleis (de Koningin was thuis, zoals uit de gehesen vlag bleek) en vervolgens naar Hotel Eemland, dat be kend is om zijn Robotorkest, bestaande uit 3 man. Nou man, .ik bedoel eigenlijk 3 figuren van glanzend metaal, compleet met saxofoon, trom mel, trompet en accordeon. Na inworp van een geldstuk begint de band te spelen waarbij op grappige wijze de muzikanten geïmiteerd worden. Uit muzikaal oogpunt een waardeloze vertoning, maar toch wel leuk om eens een keer te zien. Van Soestdijk ging het verder in westelijke rich ting en ons eerste doel bleek daar Noordwijk te zijn. Na langs de boulevard te hebben gereden en genoten te hebben van een prachtig uitzicht over de wijde zee, ging het door de Bollenvelden naar Lisse. Onderweg nog even gestopt om tulpen, vers— geplukt, te kopen en vervolgens belandden we bij^P ons hoofddoel: „De Keukenhof". Ieder kon op eigen gelegenheid dit prachtige park bezichtigen en zich verlustigen aan de schitteren de kleurencombinaties van de verschillende bloembedden. En wat een vreemdelingen! Amerikanen, Turken, Japanners, Engelsen, Fransen, Belgen, kortom mensen uit alle delen van de wereld. Natuurlijk bijna allen voorzien van fototoestellen. Je ziet er mensen sjouwen met de meest ingewikkelde ap paratuur, maar ook lieden die het met een een voudig boxje doen. Nadat we allemaal ongeveer op de afgesproken tijd weer bij de bus waren, (het zijn altijd de zelfden die te laat komen!!!) ging de rit over 14

Het Anker | 1963 | | pagina 14