Vergaderingen met de Contact-Commissie te Holten 35 op vrijdag 8 februari 1963 's middags 5 uur op het kantoor te Holten. Aanwezig de heren: H. Jordaan, E. D. Stam, H. J, Lammertink, J. Kolkman, H. Koopman en B. Ligten- berg. •De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de bijeen komst met een welkomstwoord, waarna spreker mee deelt dat deze bijeenkomst werd belegd n.a.v. een mededeling in de O.R. te Rijssen van die ochtend. 1Koudetoeslag Meegedeeld werd dat de directie i.v.m. de strenge koude besloten had een koudetoeslag te geven en wel als volgt: Aan de verplicht verzekerde, gehuwde mannelijke werknemers en aan de verplicht verzekerde kostwin nersisters) wordt een éénmalige koudetoeslag uitge keerd ten bedrage van 25,vermeerderd met 2,50 voor elk kind (max. 6 kinderen). De maximum uitkering bedraagt dus 40, Als kostwinner wordt aangemerkt de ongehuwde, die in verband met zijn kostwinnerschap vermindering van belasting geniet. Onder kind wordt verstaan elk kind waarvoor belas tingaftrek wordt genoten. Op deze bedragen worden de gebruikelijke percen tage's voor A.O.W., belasting en sociale voorzienin gen ingehouden. ^f^Verder zal ook aan de gepensioneerden en weduwen een bedrag van 25,worden uitgekeerd. 2. Reserve-snipperuren Er zijn nog snipperuren in reserve nl.: voor de dagploeg: 9 uur voor de A-ploeg: 8,8 uur voor de B-ploeg: 8,8 uur Aangezien er nog geen noodzaak is om deze snipper uren of een gedeelte ervan vrij te geven, werd beslo ten e.e.a. nog in reserve te houden. 3. Toiletten Medegedeeld werd dat de afvoer van de toiletten te Holten niet goed zou functioneren. E.e.a. zal aan de betreffende afdeling doorgegeven worden. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter deze vergadering. op vrijdag 19 april 1963 's middags 5 uur op het kantoor te Holten. Aanwezig de heren: H. Jordaan, E. D. Stam, H. J. Lammertink, J. Kolkman, H. Koopman en V. K. Pav- licek. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. Jordaan, deelt spreker mede, dat men deze bijeen komst had belegd in verband met enkele medede lingen die deze ochtend in de Ondernemingsraad te Rijssen werden gedaan. 1. Winstdeling Naar aanleiding van een besluit, genomen op de aan deelhoudersvergadering van 18 april jl., zal aan de werknemers, die in 1962 in dienst zijn geweest en op 18 april jl. nog in dienst waren en op die dag nog geen ontslag hadden aangevraagd, een uitkering van 3 °/o worden gegeven over 1962. De hiervoor geldende regelingen zijn gelijk aan die van 1962. 2. Koninginnedag, dinsdag 30 april a.s. Deze dag zal gelden als een vrije dag met behoud van loon. 3. Reserve-snipperuren Men heeft nog een dag snipperuren in reserve. Be sloten werd om nog een halve dag te blijven reser veren voor „onvoorzien" en een halve dag vrij te ge ven. Verlichting Ter sprake kwam de kwestie van verlichting, welke onlangs werd aangebracht. Bij het ontsteken blijkt, dat de wevers daarvan last ondervinden. Men is inmiddels bezig om deze kwestie op te lossen, nl. zo, dat bij een goede verlichting de werknemers er geen hinder van hebben. Ideeënbus Bij de bespreking blijkt, dat zich te Holten nog geen Ideeënbus bevindt. Deze zal spoedig daar aange bracht worden. Copsen Men had de indruk dat copsen uit de z.g. „lange zakken" vaak harde stukjes bevatten, waardoor gallen in het doek kunnen voorkomen. E.e.a. zal te Rijssen besproken worden. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter deze vergadering.

Het Anker | 1963 | | pagina 35