8 februari Hierbij waren nog verschillende zittingen zonder be zoek. Verder heeft de heer Westerik (van de Nutsspaar- bank) steeds geïnformeerd van welke ploeg ze waren. Hieruit bleek, dat in oktober en november slechts 2 personen uit de buitengemeenten waren die per fa- brieksbus reisden. Alle anderen waren uit Rijssen, die evenzogoed op de Nutsspaarbank zelf konden komen. Het verzoek van de Nutsspaarbank lijkt daarom wel heel billijk. Indertijd heeft echter de O.R. deze verandering be krachtigd, daarom is het goed dat de O.R. zich hier over ook uitspreekt. De heer Meijerink vraagt of deze mensen niet te recht kunnen bij de Nutsspaarbank in hun eigen plaats. De voorzitter zegt, dat dit misschien wel mogelijk is, maar weet dit niet zeker. Ook bestaat de mogelijkheid om deze aanvragen voor •spaargeld via het kantoor te laten lopen die dan een machtiging tekent, waarmee de zaak ook opgelost is. De O.R. kan hiermee akkoord gaan. De voorzitter zegt, dat deze regeling dan vanaf I januari a.s. in zal gaan. De heer Spenkelink vraagt of de mogelijkheid be staat om de spinners een langere opleiding te geven. De heer Pavlicek zegt, dat dit alle aandacht heeft. Men moet niet vergeten dat we pas een jaar geleden zijn begonnen met de opleiding van jeugdigen. Daar na komen de spinners aan de beurt. Verder zal er ook een definitieve jeugdleider aange steld worden. De heer Spenkelink zegt, dat in de Spinnerij vooral oudere spinners zitten. De voorzitter zegt, dat we zelf wel voelen dat dit goed is en het heeft ook onze aandacht. De heer Waanders vraagt of er al een jeugdleider is benoemd. De voorzitter zegt te hopen dat dit vóór 1 januari a.s. in kannen en kruiken komt. Verder heeft de heer Waanders een klacht dat het weer koud was in de Weverij. De voorzitter zegt, dat dit genoteerd zal worden. De heer Pavlicek zegt de O.R., mede namens zijn vrouw, hartelijk dank voor de prachtige cadeaus die ^^e ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest ^®nochten ontvangen. ^^^a de O.R.-leden nogmaals prettige Kerstdagen en een goed Oud- en Nieuwjaar te wensen, sluit de voorzitter de vergadering. Aanwezig de heren: H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, G. J. van Putten, Js. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppen woolde, G. Weijers, W. Harbers, V. K. Pavlicek en B. Ligtenberg. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de verga dering en heet allen welkom. Allereerst feliciteert de voorzitter de heer A. J. Seppenwoolde hartelijk met zijn 25-jarig huwelijk en de heer Spenkelink met de geboorte van zijn zoon. Vervolgens zegt de voorzitter, dat deze vergadering is bijeengeroepen i.v.m. een mededeling van de di rectie. Deze mededeling houdt in dat de directie i.v.m. de strenge koude, besloten heeft een koudetoeslag te geven. Aan de verplicht verzekerde, gehuwde mannelijke werknemers en aan de verplicht verzekerde kostwin- ners(sters) wordt een éénmalige koudetoeslag uitge keerd, ten bedrage van 25,vermeerderd met 2,50 voor elk kind (max. 6 kinderen). De maximum uitkering bedraagt dus 40, Als kostwinner wordt aangemerkt de ongehuwde, die in verband met zijn kostwinnerschap vermindering van belasting geniet. Onder kind wordt verstaan elk kind waarvoor belas tingaftrek wordt genoten. Op deze bedragen worden de gebruikelijke percen tage's voor A.O.W., belasting en sociale voorzienin gen ingehouden. Verder zal ook aan de gepensioneerden en weduwen een bedrag van 25,worden uitgekeerd. Reserve-uren De heer Ligtenberg brengt vervolgens het punt be treffende de reserve-uren nog ter sprake, dat in de vorige vergadering werd aangehouden. Spreker stelt voor om voor de dagploeg 4,5 uur, voor de A- en B-ploegen 4,4 uur, voor de C- en D-ploegen 4 uur en voor de E-, F- en G-ploegen 4 uur vrij te geven. De O.R. gaat hiermee akkoord. Hiervan zal mededeling worden gedaan in het be drijf. Rondvraag De heer Meijerink wil in de eerste plaats de O.R. hartelijk dank zeggen voor het prachtige cadeau dat hij mocht ontvangen t.g.v. zijn 50-jarig dienstjubi- leum. Verder zou de heer Meijerink graag het volgende on der de aandacht willen brengen van de directie. Spreker zegt, dat enige tijd geleden de O.R.-leden bericht hebben gehad, dat thans definitief een jeugd leider is aangesteld. Dit heeft iets in hem wakker geroepen. Het is nu niet de bedoeling om altijd naar andere bedrijven te kijken, doch het kan ook zijn voordelen hebben hieruit lering te trekken. Spreker zegt voor enige tijd in een blad gelezen te hebben, dat een bepaald bedrijf een jeugdraad had voor personen beneden de 18 jaar, die ook weer door jeugdigen gekozen waren. Vier keer per jaar werd hiermee vergaderd onder leiding van een assistent-bedrijfsleider. In deze vergaderingen werden vragen betreffende het ploegenstelsel enz. behandeld. De heer Meijerink zegt dit een zeer interessant stukje gevonden te hebben, vooral met betrekking tot het voorbereiden van de jeugdigen op de latere ploegen dienst. Spreker veronderstelt, dat er in Twente nog wel een bepaald aantal mensen zullen zijn die niet eens we ten waarom men nu eigenlijk in ploegen werkt. Men

Het Anker | 1963 | | pagina 31