deze de vraag niet beantwoorden dan kan men zich altijd op de Personeelsafdeling vervoegen. De heer Waanders komt nog even terug op de op merking van de heer Meijerink, dat wij als O.R. geen gek figuur slaan t.o.v. andere Ondernemingsraden. Spreker is het hiermee eens. Wel zijn er nog enige dingen die nog wel veranderd zouden kunnen wor den. Spreker noemt o.a. de mededelingen aan het personeel. Het gehele bedrijf moet op de hoogte zijn van de belangrijkste dingen (nr. 5 van het formulier). De heer Waanders meent dat er op dit terrein nog wel iets braak ligt. Men zou b.v. een voorlopig ver slag van de O.R.-vergadering aan de werknemers be kend kunnen maken. De voorzitter zegt, dat de uittreksels van de O.R.- vergaderingen inderdaad wel vertraagd uitkomen, maar spreker kan zich ook voorstellen dat de notulen eerst goedgekeurd moeten worden door de O.R. al vorens ze bekendgemaakt worden aan het personeel. De heer Meijerink merkt op dat het verslag toch op genomen wordt in het „Anker". De voorzitter zegt, dat er wel een vrij lange tijdsduur tussen zit. We zullen er echter in de toekomst nog weer eens scherper op letten of direct alle belangrijke medede lingen in het bedrijf worden bekendgemaakt. De heer Waanders zegt dat de O.R.-leden nog niet de vrijheid hebben om bepaalde punten toe te lichten aan de arbeiders als hun om uitleg gevraagd wordt. Spreker noemt het geval van enige weken geleden betreffende het stopzetten van het uitwerken van de uren voor de beide maandagen. De reden waarom dit gebeurde, was niet vermeld op de aankondiging, waarom dan ook van verschillende kanten gevraagd werd hoe en waarom. Spreker vindt dat de werknemers recht hebben om te weten hoe de vork in de steel zit. De vraag, die reeds enige tijd geleden gesteld is om meer vrijheid voor een O.R.-lid, schijnt wel erg moei lijk te zijn. De voorzitter antwoordt, dat men door aan te plak ken het toch niet voorkomt dat men het niet weet, omdat men de aankondigingen in het bedrijf erg slecht leest. De heer Dommerholt merkt op, dat hier wel iets in zit omdat op de aanplakborden vaak heel oude brief jes aangeplakt blijven. De voorzitter zegt, dat dit niet voor moet komen en zal dit doorgeven. 2d. rondvraag De heer J. H. Seppenwoolde wil de directie namens het personeel hartelijk dank zeggen voor het prach tige St. Nikolaascadeau. De heer Nijland komt nog even terug op het 9 lbs. Tossa. Er zijn weer enige jongens op kantoor geweest met klachten over halve klossen. Spreker zou graag zien dat hieraan iets meer aandacht besteed werd. De voorzitter zegt hiernaar te zullen informeren. Verder heeft de heer Nijland een klacht over de W.C.'s. Voor de Spoelerij is maar één W.C. beschik baar. Spreker vraagt of de oude W.C.'s niet verbe terd kunnen worden, waarmee dit probleem dan op gelost zou zijn. De heer Pavlicek zegt, dat men van plan is iets te doen aan de W.C. in de Bijvank. Hieraan wordt dus wel gewerkt. De heer Borkent zegt, dat het hem getroffen heeft, dat in het jaarverslag gezegd werd dat het ziekte- cijfer zo erg opliep. Spreker vraagt wat hiervan de oorzaak is. De voorzitter zegt, dat dit niet bekend is. Juist de korte gevallen lopen op en dit is juist schadelijk. Dit is trouwens een algemeen verschijnsel, vooral bij de jeugdigen tot ongeveer 30 Jaar. De heer J. Harbers vraagt of de mensen ook te vlug weer aan het werk gezet worden. De voorzitter zegt over de lange en serieuze geval len niet te willen spreken, maar juist die van een enkele dag. De heer Ligtenberg merkt op, dat er vrijdag 3 zie ken waren, die meteen weer aan het werk zijn gezet. De heer J. H. Seppenwoolde noemt een geval van 2 mensen die aan het werk waren gezet en die kort daarop weer ziek zijn geworden. Spreker vraagt of dit wel goed ligt. Dit zijn wel moeilijke gevallen, maar als ze voorkomen zoals het gebeurd is, begin je wel te denken. De voorzitter wil er nogmaals met nadruk op wijzen dat we over de mensen die echt ziek zijn helemaal niet willen praten, want juist de laatste jaren hebben we daarmee geen moeilijkheden gehad. Maar juist de kleinere gevallen, zoals verkoudheid enz. waarbij ze dan soms nog bij de controle niet thuis zijn. Vooral bij de jongeren heerst er een geest van onverschilligheid wat betreft uitkering over zo'n enkele dag. De heer Borkent wil de gehele O.R. hartelijk dank zeggen voor de prettige samenwerking, omdat hij nu verplaatst wordt naar een andere afdeling waar reeds een O.R.-lid (Spenkelink) is en hij automatisch komt te vervallen als O.R.-lid. De heer Waanders zegt dit geen bezwaar te vinden. De heer Borkent vindt dit wel. De voorzitter wil dit nog eerst even opnemen en be kijken. De heer Thomassen brengt de terugbetaling van de spaargelden nog even ter sprake. Deze zomer is besloten om deze terugbetalingen niet meer via het kantoor te doen, maar rechtstreeks via de Nutsspaarbank. Het gehele personeel kon op de openingsuren van del Nutsspaarbank terecht, alleen het personeel van bui ten, die met een fabrieksbus reisden, konden geen geld halen. De Nutsspaarbank heeft toen aangeboden om voor die mensen speciaal een zitting te houden op dins dag- en donderdagavond van kwart over vijf tot kwart voor zes in het lokaal tegenover de portier in de Boomkamp. Dit heeft nu een paar maanden zo gelopen. Van de Nutsspaarbank is nu het verzoek gekomen om van deze zittingen ontslagen te mogen worden, omdat hiervan nagenoeg geen gebruik wordt ge maakt. Dit is met cijfers aangetoond. In de maand september totaal 14 In de maand oktober 5 In de maand november 7 en in de maand december tot nu toe slechts 1. 30

Het Anker | 1963 | | pagina 30