Genieten en Wat leeft en bloeit na werktifd pllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll heidsinstanties, enz. Zo kon men in het bekende blad „Life" het geheel met tufted beklede bad van Jane Mansfield zien. In de kantoren van enkele tuftedfabrieken kan men vertrekken vinden waarvan niet alleen de vloer, maar ook de wanden bekleed zijn met tuf ted tapijten. Een handig ontwerpster schiep een abstract patroon van overgebleven monsterstuk ken tufted tapijt op de wanden van haar flat. Een ander afzetgebied vormen de scholen in Ame rika, althans heeft men proeven genomen met het gebruik van tufted vloerbedekking in middelbare scholen. Rapporten hierover hebben uitgewezen dat tufted vloerbedekking vooral ten aanzien van de geluid demping grote voordelen biedt vergeleken bij an dere vloeren of vloerbedekkingen. Zelfs heeft men psychologische effecten kunnen vaststellen in die zin, dat de leerlingen zich beter gaan gedragen en rustiger zijn onder invloed van het tapijt. En mochten de jongelui in de gangen toch tot stoeien verleid worden, dan zorgt de mollige tufted vloer bedekking er voor dat een eventuele val geen ern stige gevolgen heeft. Als men de cijfers moet geloven, zouden de kos ten van het onderhoud van deze vloerbedekking 50 tot 42 onder die van andere materialen lig gen. In deze gedachtengang zou op de lange duur het gebruik van harde vloerbedekking in scholen, overheidsgebouwen en andere kantoren verdwij nen en daarmede de „koude steriele aanblik van grote vloeroppervlakten" in deze gebouwen. Voor ons land en in het algemeen voor heel Euro pa, met een levensstandaard die zoveel lager ligt dan die van de Verenigde Staten, lijkt ons deze voorspelling misschien ongerijmd. Toch staat vast dat in Europa en ook in ons land steeds meer wordt overgegaan tot het procédé van tuften. In verband hiermede is het te verwachten dat de vraag naar jutebacking voorlopig nog wel zal stij gen en hierover kunnen wij ons uiteraard slechts verheugen. Toen wij de heer A. J. Seppenwoolde bezochten in zijn knusse afdeling „Merkplatenmakerij" en hem naar zijn liefhebberijen vroegen, kregen wij tot onze verwondering te horen, dat hij er zeer vele had. Het liefst ging hij er op zijn brommer uit, de natuur in, het mooie in eigen land verken nen en genieten van de natuur in de omgeving van Rijssen. Genieten en mijmeren in de „Ven- negge" en in ,,'n Broen'n Streng". Eerlijk gezegd moesten wij erkennen dat wij niet eens wisten, waar dit natuurschoon precies lag, maar hij was zo bereidwillig ons uit te leggen, dat het richting Vriezenberg ligt. Niet alleen „brommen", maar ook schilderen be hoort tot zijn hobby. Tot de laatste vruchten van zijn penseel horen een tweetal schilderstukjes van een winterland schap en een zandverstuiving. Reeds in zijn jon gensjaren behoorde Seppenwoolde op school tot de uitblinkers in de tekenvakken. De eerste be ginselen zijn hem bijgebracht door de heer L. Iwema, toenmalig hoofd ener school in Rijssen. Ook op het gebied van houtsnijden is hij een kraan. Natuurlijk ligt dit geheel in de lijn van zijn 4

Het Anker | 1963 | | pagina 4