Huishoudschool 87 november 1968 Wel ontvangen deze personen vakantietoeslag over de tijd dat ze hier nog hebben gewerkt. De heer Meijerink vraagt of het niet mogelijk is om met de O.R.-vergadering om 10 uur te beginnen, als men denkt dat deze lang kan duren. De voorzitter antwoordt, dat men er wel rekening mee houdt om vroeger te beginnen als de agenda hiertoe aanleiding geeft. De heer Nijland zegt geen antwoord te hebben ge hoord op de boeteregeling waarover in de vorige ver gadering een vraag werd gesteld. De voorzitter antwoordt, dat deze vraag in de vorige vergadering direct beantwoord is. Verder zegt de voorzitter, dat in de Kleine Commis sie een korte uiteenzetting is gegeven over de samen stelling van de feestcommissie. Besloten wordt, dat bij een vakature een nieuw lid door de O.R. aangewezen zal worden. Dit behoeft echter geen O.R.-lid te zijn. Betreffende leden die gepensioneerd worden, wordt besloten dat deze automatisch als lid afvallen, doch hierover zal ook met de O.R. overleg gepleegd wor den als hiervoor vakatures zijn ontstaan. Een punt uit de Kleine Commissie betreffende loon schade van O.R.-leden die op tarief werken, wordt aangehouden. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. Voor de zeer grote belangstelling, ondervonden ter gelegenheid van ons huwelijk op 15 november 1962, willen mijn echtgenoot en ik u allen nog eens hartelijk danken. Ook voor de bedragen in geld, waarvoor prak tische gebruiksvoorwerpen werden gekocht, de prachtige cadeaus, bloemenmanden en vaste plan ten, die nog bijna allemaal ons huis sieren. Het mooie blauwe bord met de Huishoudschool erop afgebeeld prijkt naast de porseleinkast en als ik er naar kijk, denk ik altijd nog aan de lessen, die meestal zo prettig waren. Oud-leerlingen zijn nog altijd van harte welkom op Boomkamp 5. Dank, Directie van Ter Horst Co. N.V., en Kamgarenspinnerij „Riessen" N.V. voor de goede samenwerking. Onze welgemeende wensen voor uw fabrieken en uw personeel. J. E. Müller-v.d. Gaast. Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, Js. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kip pers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, G. Weijers, W. Harbers, V. K. Pavlicek en B. Ligtenberg. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent deze verga dering en heet allen welkom. Spreker zegt dat de On dernemingsraad bij elkaar geroepen is op verzoek van enige leden. De voorzitter geeft hierna het woord aan de heer J. H. Seppenwoolde. Laatstgenoemde deelt mede, dat hij van het O.R.-lid A. J. Seppenwoolde heeft vernomen, dat sommige meisjes in de Naaierij gevraagd hebben om een col lecte te mogen houden ten bate van de aktie „Open het Dorp". Mede namens de heer Waanders zegt spreker het idee van de Naaierij om aan deze aktie mee te doen, zeer sympathiek te vinden en hierin aanleiding te hebben gevonden om de O.R. voor te stellen om voor dit doel van alle werknemers 1,per persoon te vra gen en dit in te houden op het loon. Verder zou men dit vrij willen laten, zodat degene die hiertegen bezwaar zou maken, dit bij de baas kan opgeven. Het voorstel om aan deze aktie mee te doen heeft aller instemming. Na een korte bespreking over de wijze waarop dit zal gebeuren, wordt besloten hiervoor per persoon 1,bij te dragen. In het bedrijf zal dit worden bekendgemaakt, waarbij tevens zal worden vermeld, dat zij, die hiertegen be zwaar maken, dit aan de baas kunnen opgeven. De voorzitter zegt dat het hem een groot genoegen doet dat de O.R. dit besluit heeft genomen en deelt mede, dat de Directie besloten heeft het bedrag dat hierdoor verkregen wordt voor deze aktie, met 2 keer eenzelfde bedrag aan te vullen. Met grote voldoening neemt de O.R. kennis van deze mededeling. Verder zegt de voorzitter dat direct telefonisch door gegeven zal worden dat een bedrag van minimum 3000,voor dit doel door de Directie en arbei- ders(sters) van Ter Horst Co. N.V. beschikbaar zal worden gesteld. Hierna sluiting. 17

Het Anker | 1963 | | pagina 17