16 november 1962 16 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, Js. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nij- land, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwool de, W. Harbers, G. Weijers, V. K. Pavlicek en B. Ligtenberg. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergade ring en heet allen hartelijk welkom. 2. Notulen Behalve een kleine wijziging worden de notulen on der dank aan de secretaris goedgekeurd. Vervolgens beantwoordt de heer Pavlicek de vragen, die in de vorige O.R.-vergadering gesteld werden. Verwarming Weverij Bijvank II Er is een regeling getroffen om 's maandagsmorgens tijdig de Weverij te verwarmen. Lekke kranen in trappengang bij de Pakkerij Men is bezig dit te repareren. Noodverlichting in Weverij Boomkamp Deze noodverlichting brandt wèl, doch blijkt onvol doende te zijn. Klacht over 9 lbs. Tossa in Spoelerij Dit garen heeft slechts enkele dagen minder goed gelopen en men heeft maatregelen genomen om dit te verbeteren. Aparte stalling voor bromfietsen Hiervoor zijn maatregelen getroffen. Klacht over sigarettenrook in kantine Men is bezig proeven te nemen door de jaloezieën van de heaters open te zetten. Verder zegt de heer Pavlicek, dat betreffende de heaters i.v.m. de verwarming voorschriften aan de bazen zijn doorgegeven. De voorzitter deelt nog mede, dat men van plan is in de tweede helft van december a.s. nog eens een O.R.-vergadering te houden, waarin tevens een jaar verslag van het afgelopen jaar zal worden gegeven. 3. Bespreking nieuw voorstel i.v.m. gewijzigde in- haaluren voor 24 en 31 december De voorzitter zegt, dat aan de leden een concept-rege ling is toegezonden van de gewijzigde uren van 24 en 31 december. Hierin zijn de reeds uitgewerkte uren en de gereser veerde uren van het seizoen 1961/1962 (4,5 uur voor de dagploeg en 4 uur voor de ploegen) verwerkt. De voorzitter zegt, dat dit met de Kleine Commissie besproken is en vraagt of de O.R. in principe met deze voorgestelde regeling akkoord kan gaan. Verschillende O.R.-leden geven hun mening over de ze concept-regeling, waarna de voorzitter uit de reac ties hierover meent te mogen aannemen, dat de voor gestelde regeling de beste oplossing is. Alle O.R.-leden kunnen zich met het voorstel vereni gen. Besloten wordt dit zo spoedig mogelijk in het bedrijf bekend te maken. Vervolgens wordt aan de leden een vakantieschema uitgereikt waarin tevens de voornoemde regeling be treffende 24 en 31 december is verwerkt. De heer Ligtenberg licht dit vakantieschema toe en zegt, dat hierin zijn vermeld het totaal aantal snip peruren 1962/1963 plus reserve-uren van 1961/1962 plus voor sommige ploegen reeds uitgewerkte uren, die bestemd waren voor 24 en 31 december. De bruto snipperuren (inch coll.) zijn dus als volgt: voor de dagploeg 72 4,5 res.uur 76,5 uur voor de A-ploeg 68 4 res.uren 2,5 uitw.uren 74,5 uur voor de B-ploeg 68 4 res.uren 72 uur voor de C-ploeg 68 4 res.uren 0,5 uitw.uren 72,5 uur. voor de D-ploeg 68 4 res.uren 0,5 uitw.uren 72,5 uur. Verder wordt door de heer Ligtenberg voorgesteld om de algemene reserve-uren voor 1962/1963 te bren gen op 9 uur voor de dagploeg (was reeds zo) en voor de A- en B-ploegen op 8,8 uur en voor de C- en D- ploegen op 8,5 uur. De O.R.-leden kunnen zich hiermee akkoord verkla ren. Zo spoedig mogelijk zal het nieuwe vakantieschema aan de leden worden toegestuurd en ook in het be drijf worden aangeplakt. 4. Rondvraag De heer J. H. Seppenwoolde vraagt of men gauw klaar komt met het onderzoek van de lonen van het technisch personeel. De voorzitter antwoordt, dat men met dit onderzoek bezig is. Spreker merkt hierbij op, dat niet alleen de lonen van het technisch personeel uit de werkplaats, maar van het technisch personeel uit het gehele bedrijf zoals o.a. de getouwstellers, reparateurs enz., bekeken zullen worden. Dit kan echter wel twee jaar duren voor men hiermee in zijn geheel klaar is. De heer Seppenwoolde vraagt of het de bedoeling is deze mensen op tarief te laten werken. De voorzitter antwoordt, dat dit in studie is, doch dat men hierover verder nog niets kan zeggen. De heer A. J. Seppenwoolde zegt, dat hem de vraag gesteld is of mensen die b.v. in mei met pensioen zijn gegaan, recht hebben op een gedeelte van de vakan tieweek naar gelang ze nog gewerkt hebben en of deze dagen dan b.v. als snipperdagen opgenomen mogen worden. De voorzitter zegt, dat de personen die op het tijd stip van de vakantieweek in dienst zijn, vakantie krijgen, maar niet zij die 1 of 2 maanden daarvoor vertrokken zijn of met pensioen zijn gegaan.

Het Anker | 1963 | | pagina 16