Ondernemingsraadvergaderïngen 9 november 1962 15 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, Js. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nij- land, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwool de, W. Harbers, G. Weijers, V. K. Pavlicek en B. Ligtenberg. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent deze verga dering en heet allen welkom. Spreker zegt dat deze vergadering bijeen is geroepen i.v.m. een ontvangen bericht van de Vakraad, dat over de uitwerkuren op zaterdagen, voor de maan dagen 24 en 31 december, 50 ®/o overwerktoeslag zal moeten worden betaald. Spreker deelt mede, dat de Directie besloten heeft voor deze inhaaluren geen overwerktoeslag te beta len, hetgeen ook niet de bedoeling was van de O.R. toen indertijd de uitwerkregeling voor genoemde maandagen werd vastgesteld. De 3 mogelijkheden voor 24 en 31 december zijn dus: 1. normaal doorwerken op deze dagen; 2. collectieve snipperuren hiervoor gebruiken; 3. uitwerken op de voorgestelde manier, doch zon der overwerktoeslag. De voorzitter zegt verder dat uitwerken met over werktoeslag consequenties geeft voor ons bedrijf, met name voor het individueel uitwerken, waarmee de bazen heel soepel zijn. In het geval wij de nieuwe voorgestelde regeling met overwerktoeslag zouden toepassen, zou men bij in dividueel uitwerken op zaterdag ook toeslag moeten betalen, terwijl dit op verzoek van de werknemer zelf gebeurt. Vanzelfsprekend zou men dit uitwerken op zaterdag in 't vervolg niet meer toestaan. Verder zegt de voorzitter dat het hier in de eerste plaats niet gaat om de financiële consequenties, als- wel om de regeling zelf. Men zou in de toekomst kunnen vragen om in de week enige uren vrij te mogen hebben en deze dan op zaterdag uitwerken, waarover men dan toeslag zou moeten betalen. De heer Meijerink vraagt wat er tegen is om op deze maandagen door te werken, vooral omdat het toch winter is. De voorzitter antwoord dat men van bedrijfszijde geen bezwaar heeft om door te werken. De heer Nijland zegt dat men dan het best doet om door te werken. De heer A. J. Seppenwoolde merkt op dat er in de afdelingen Naaierij en Pakkerij wel bezwaar is ge maakt om de zaterdag uit te werken zoals ze nu vast gesteld zijn (10 en 24 november), maar niet zoals door hem voorgesteld was in de Kerstweken, omdat men dan toch een korte week had. De heer Waanders vraagt of het geen bezwaar mee brengt voor de dagploegen als we nu het besluit gaan veranderen en door blijven werken. De heer Dommerholt is er ook niet voor om te ver anderen omdat men erop rekent dat op deze dagen gestopt zal worden en dat ze gedeeltelijk uitgewerkt worden. De heer Van Putten stelt voor om de 9 gereserveerde uren hiervoor te gebruiken. De heer Seppenwoolde vraagt of het advies van de Vakraad inzake deze overwerktoeslag ook een besluit inhoudt. Spreker vraagt zich af of men geen moeilijkheden krijgt wanneer de O.R. besluit om deze uren wél uit te werken op zaterdag en hierover geen overwerk toeslag te betalen. De meeste O.R.-leden voelen er wel voor om uit te werken zonder overwerktoeslag. De voorzitter stelt voor om eerst te informeren of men geen moeilijkheden krijgt als men de uren op zater dag uitwerkt zonder overwerktoeslag. De O.R. gaat hiermee unaniem akkoord. Het antwoord op deze informatie is, dat ondanks een unanieme akkoordverklaring van de O.R. om geen overwerktoeslag uit te betalen, men hiertoe op ver zoek van de werknemer zelf, wel gedwongen is. De voorzitter zegt dat er dan nog twee mogelijkhe den overblijven, nl. of collectief te stoppen óf normaal door te werken. De heer Borkent stelt voor om gewoon door te wer ken. De voorzitter adviseert om een rooster op te maken met verschillende mogelijkheden en de volgende week bij elkaar te komen om te bespreken hoe dit het best opgelost kan worden. De heer Meijerink zegt voor de Weverij een voorstel aan de hand te hebben gedaan. Besloten wordt eind volgende week over dit punt nader te beslissen. Hierna dankt de voorzitter de leden voor de opkomst en sluit hiermee de vergadering.

Het Anker | 1963 | | pagina 15