zoals liet reilde en zeilde markt met een enorme vraag. Ondanks dat waren de prijzen, gedrukt als zij waren door onze In diase concurrenten, de eerste maanden van het jaar niet best. Dat hierin geleidelijk verbetering kwam was eigenlijk alleen te danken aan de daling der grondstoffen bij gelijk blijvende eindprijzen. Het resultaat van deze gang van zaken was, dat i^^breeddoekweverij „Geurne" op dreef kwam en na enige aanlooptijd weer op volle toeren ging draaien. Vele wevers moesten hiervoor wor den overgeplaatst, heel wat problemen opgelost en nog is men doende mensen aan te werven om verdere uitbreiding van de breeddoek-produktie mogelijk te maken. Want de vraag naar jutedoek voor Tufted Tapij ten blijft stijgen, niet alleen in de Verenigde Staten, maar ook in Europa. Uit West-Duitsland, Zweden, Frankrijk en zelfs IJsland bereiken ons regelmatig aanvragen en het is wel eens pijnlijk- dat we dan neen moeten verkopen, bij gebrek aan voldoende capaciteit. Het binnenland Wat het binnenland betreft mogen we niet on tevreden zijn. Ook hier echter is het probleem van de arbeidersschaarste een factor die een be- K^^rijke rol speelt. Onze vaste industriële afne mers op het gebied van linoleum, tapijten, dak bedekking, matrassen enz., vragen steeds meer doek, met als gevolg dat de andere artikelen soms lelijk in het gedrang komen omdat wij de produk- tie niet naar behoefte kunnen aanpassen. Enig soulaas kon worden gevonden door het aan kopen van doek uit het buitenland, bestemd voor het vervaardigen van zakken in goedkopere kwa liteiten. Het nieuwe jaar Wij gaan thans een nieuw jaar tegemoet. Het laat zich aanzien dat wij voorlopig geen zorgen be hoeven te hebben over de afzet van onze produk- ten. Wel zal het zaak zijn alles in het werk te stellen om de produktie op te voeren, door ver dere aantrekking van arbeidskrachten, waar mo gelijk door uitbreiding van ons produktie-appa- raat, door nog meer efficiëntie, nog meer bespa ringen, waar die maar kunnen worden gevonden want. stilstand is achteruitgang! Om deze doelstellingen te bereiken zullen vele problemen opgelost moeten worden, veel overleg tussen de leidinggevende en uitvoerende krachten nodig zijn. Laten we echter bedenken dat we le ven in een tijd van snelle ontwikkelingen, dat de concurrentiestrijd een harde strijd is, dat we, naarmate de E.E.G. verder tot stand komt, zullen moeten tonen wat we waard zijn op deze gewel dige markt. Nieuwe problemen Straks zal vrijwel zeker ook Engeland zich aan sluiten bij de E.E.G. Onderhandelingen hierover zijn gaande. Ook voor de jute-industrieën op het continent brengt dit vele problemen met zich mede, vooral met het oog op de positie van Pa kistan en India als leden van de Common Wealth! Geregeld zijn in het afgelopen jaar over deze za ken besprekingen gevoerd in Parijs tussen ver tegenwoordigers van de Europese Jute-bedrijven waarbij ook Nederland steeds vertegenwoordigd was. Wanneer de betrokken partijen van goede wille zijn, zal ongetwijfeld een oplossing worden ge vonden voor alle moeilijkheden. Dit geldt tenslotte niet alleen voor de grote pro blemen van de wereldpolitiek maar ook voor de kleine problemen van ons ieder persoonlijk. Laten we met die gedachte ons overzicht over 1962 besluiten. De redactie van Het Anker wenst u en de uwen prettige Kerstdagen en een gezegend 1963. 3

Het Anker | 1962 | | pagina 5