Het jaar 1962 spoedt zich weer ten einde; nog enkele dagen en de klokken, fabrieks- en scheeps- fluiten, sirenes en niet te vergeten de donder bussen en gillende keukenmeiden zullen aankon digen dat de laatste minuut van het jaar ver streken is en dat 1963 zijn intrede heeft gedaan. De mens is geneigd te leven bij de mijlpalen van zijn bestaan en telkens wanneer een nieuwe )- paal is bereikt, schept men als het ware even adem en werpt men nog eenmaal tersluiks een blik achterom, teneinde de afgelegde baan te overzien. Wanneer we dit thans doen, realiseren we ons welke enorme spanningen er politiek gezien zijn geweest. De kranten zullen in hun terugblik daar wel aan herinneren en wij zullen er daarom ver der niet op ingaan. We mogen echter wel zeggen dat deze spanningen gelukkig betrekkelijk weinig repercussies op het bedrijfsleven hebben gehad. Verbetering Beperken we ons dus tot ons eigen bedrijf dan kunnen wij met dankbaarheid zeggen dat het jaar 1962 ten aanzien van het vorige jaar verbe tering heeft gebracht. De prijzen voor de ruwe jute, die in 1961 een bijna ongekend peil hadden bereikt, hebbd n het afgelopen jaar geleidelijk een verdere daling te zien gegeven en zijn thans weer op een meer normaal niveau gekomen. Dit heeft weer een gunstige invloed gehad op de vraag naar juteprodukten, doordat handel en ver bruikers meer vertrouwen in de prijsontwikkeling kregen en niet langer aarzelden orders voor le vering op langere termijn te plaatsen. De export Vooral is dit merkbaar geweest waar het onze export betrof. De Amerikaanse Tufted Tapijt In dustrie, door haar voorraden heen, kwam in de

Het Anker | 1962 | | pagina 4