te snipperen wordt nog weer eens ter sprake gebracht. De voorzitter merkt hierover op, dat de directie zich hier geheel buiten zal houden. Spreker wijst er hierbij echter op, dat indien men ver andering wil brengen in de huidige regeling en even tueel een enquête wil houden, het verzoek hiertoe van de O.R.-leden moet uitgaan. Aan de uitslag van een enquête zal men zich dan ook dienen te houden. Betreffende de Weverij Geurne waarvan in het vakantierooster is vastgesteld dat de 3 ploegen op ge noemde dagen normaal werken, wordt goedgekeurd dat ook zij, die in 2 ploegen in deze afdeling werken, niet collectief behoeven te snipperen. Gevraagd wordt of in dit geval de uren die men op Bid- en Dankdag doorwerkt gebruikt kunnen worden voor het verlet op 24 en 31 december. De voorzitter zegt dat dit niet kan en dat men in zo'n geval aan de regeling van de inhaaluren moet mee werken zoals is vastgesteld. Aftekenen snippervakantie N.a.v. een vraag of de werknemers bij het opnemen van snipperuren de snipperkaarten moeten aftekenen, antwoordt de voorzitter bevestigend. Voor de goede orde is dit wenselijk. Men zal doorgeven om hieraan de hand te houden. Een verzoek van O.R.-leden om meer vrijheid, wan neer ze door werknemers benaderd worden i.v.m. loonklachten enz. en de eventuele loonschade die voor hen die op tarief werken hieruit voortvloeit, zal nader besproken worden. Boeteregeling bij het te laat binnenkomen. Hierbij wordt door enkele leden een lans gebroken voor die personen die in vele jaren slechts 1 keer te laat zijn gekomen. De vraag is of het geregeld kan worden in zo'n geval niet te boeten. Het gaat hier niet om het bedrag van 15 cent boete, doch om het eergevoel. De voorzitter zegt hier wel begrip voor te hebben, doch dit is mede om administratieve reden niet uitvoerbaar. Bovendien zou dit aanleiding geven tot moeilijkheden. Vaststelling data uitwerkuren. Voor de maandagen 24 en 31 december, waarover besloten is te stoppen en waarvoor gedeeltelijk zal worden uitgewerkt, worden voor de verschillende ploegen de data met uitwerkuren vastgesteld. Een overzicht hiervan zal in het bedrijf aangeplakt worden. Naar aanleiding hiervan wordt de vraag gesteld of men over de uren die op zaterdag worden uitgewerkt, nog zaterdagtoeslag krijgt betaald. Men is van mening dat overwerkuren, al worden ze op zaterdag uitgewerkt, als normale uren zullen moe ten worden betaald. Hiernaar zal echter nog nader geïnformeerd worden. Betreffende een ingekomen schrijven voor een even tuele bijdrage voor de ramp in Spanje, is de O.R. van mening dat dit meer bedoeld is voor die bedrijven, waar Spaanse arbeiders werken. Men vindt dat men dan evengoed iets had moeten doen voor Perzië. Be sloten wordt hieraan niet mee te doen. Rondvraag De heer Meijerink informeert of er sprake van is dat men in 't vervolg 14 dagen aaneengesloten vakantie zal krijgen. De voorzitter kan alleen antwoorden dat dit bij de desbetreffende instantie wel een punt van bespreking is geweest, doch dat hierover verder nog niets bekend is. Vervolgens vraagt de heer Meijerink namens de^Kt< B-ploeg om op vrijdag voor de vakantie een halve^^ dag collectief te mogen snipperen. De voorzitter stelt voor dit punt uit te stellen tot de nieuwe C.A.O. is vastgesteld, waarin ook dit mis schien geregeld zal worden. Verder dankt de heer Meijerink de directie namens de werknemers voor de modernisering van de We verij Bijvank. Sioreker is ervan overtuigd dat dit de produktie zeer ten goede komt. Verder zegt spreker dank voor de nieuwe was- en kleedgelegenheden waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Spreker hoopt dat zijn wens vervuld wordt, dat ieder een hiervan nu ook een goed gebruik zal maken. De heer J. H. Seppenwoolde dankt de directie en O.R.-leden, mede namens zijn vrouw, voor de bloe men en het cadeau dat ze ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijk mochten ontvangen. De heer Weijers zegt dat er regelmatig fouten zitten in de loonbetaling van de Centrale Werkplaats. De heer Thomassen bevestigt dat dit inderdaad bij deze afdeling voorkomt. Dit zal nog eens aan de^t C.A.T., die de uitbetaling verzorgt, worden doorge-^Pr geven. De heer Beunk dringt aan op een spoedige afhan deling van de werk- en loonwijzigingen in de Spoe- lerij. Spreker vraagt verder een regeling te willen treffen voor een betere plaats voor de bromfietsen in de rij wielstalling, omdat er hoe langer hoe meer brom fietsen bij komen. De voorzitter zegt dat dit bekeken zal worden. De heer Bruins merkt op dat er in de kantine vaak veel cigarettenrook is. De voorzitter antwoordt dat bekeken zal worden wat hieraan te doen is. Hierna sluiting. 28

Het Anker | 1962 | | pagina 30