m gehouden op dinsdag 9 oktober 's morgens 10.30 uur in de grote vergaderzaal van het kantoor N.a.v. een vraag van de heer Nijland betreffende de verhoging van de pensioenen van reeds gepensioneer den, deelt de voorzitter mede, dat dit geld voor hen die een pensioen hebben, doch niet voor die personen, die een toelage ontvangen met betrekking tot vroegere dienstjaren. Dit is verder ook in het Bestuur van de Stichting uit voerig toegelicht. Betreffende de verwarming 's winters zegt spreker dat men ook meer aandacht moet besteden aan de rege ling van de heaters. Bij koud weer zorgen dat ze 's morgens uitstaan, waar door men direct warmte heeft en bij warm weer de heaters op buitenlucht instellen, waardoor de warmte naar buiten gevoerd wordt. e voorzitter zegt dat het ook erg moeilijk is een goede temperatuur te houden of te krijgen ook al omdat het weer hier zo veranderlijk is. Er wordt ech ter zoveel mogelijk getracht dit op te vangen. Spreker dankt de heer Boonstra voor zijn uiteenzet ting en hoopt dat dit heeft bijgedragen tot een goed begrip voor de vele moeilijkheden die hieraan ver bonden zijn. Vervolgens beantwoordt de heer Boonstra nog de vraag van de Kleine Commissie betreffende de takels in Weverij Bijvank II. Spreker zegt dat voor deze takels een zodanige bevei liging wordt gemaakt, dat iedereen met deze takels kan werken. Notulen vergadering d.d. 11 juli 1962 Behoudens een kleine aanvulling hierop die in de volgende notulen zal worden opgenomen worden deze notulen goedgekeurd. N.a.v. de notulen merkt de heer Borkent op dat hij graag zou zien dat bij een besluit voor het geven van e.o.a. cadeau, niet alleen de Kleine Commissie, doch e gehele Ondernemingsraad hiervoor wordt geraad- leegd. De voorzitter zegt dat hier een misverstand plaats heeft. De Commissie die dergelijke aangelegenheden behartigt is niet de Kleine Commissie uit de O.R., doch de Feestcommissie. De heer Ligtenberg geeft hierna een korte toelichting over deze Feestcommissie. Spreker zegt dat deze com missie al jarenlang bestaat. Hierin hebben zitting enkele personen van het kan toor, enkele bazen, een aantal werknemers en gepen sioneerden, die bij feestelijke aangelegenheden e.e.a. regelen. De voorzitter stelt voor om de samenstelling van deze commissie in de eerstvolgende vergadering nog eens te bespreken. Antwoorden op vragen gesteld in de vergadering d.d. 11 jidi 1962. 1. Verwarming in het bedrijf. Betreffende deze vraag is in het begin van deze vergadering uitvoerig door de heer Boonstra uitleg gegeven. 2. Stofafblazers in Batchingkamer. Men is hiermee bezig. Het plan is voor de blaas- tijden een verdeelschema te maken. 3. Afdak voor kolenlosplaats. Het maken van een afdak stuit op zeer grote be zwaren o.a. zou het zeer kostbaar worden. Verder is gebleken dat een nieuw soort kolen- wagons in gebruik zijn, met aan de onderkant een schuif, waardoor het lossen van de kleinere soor ten kolen veel eenvoudiger wordt. 4. Lonen van de poetsers in de Spinnerij. De lonen van deze groep zullen tegelijk bekeken worden over het gehele bedrijf, waarbij ook de onderhoudsdienst inbegrepen is. Momenteel is men nog bezig met de Spoelerij. Schoonmaken W.C.'s. Men is bezig hiervoor een betere regeling te tref fen door deze werkzaamheden uit te besteden. Zeer waarschijnlijk zal dit 1 januari a.s. ingaan. Aan het verzoek om 's nachts om 2 uur de poort open te stellen bij het Stationsplein kan niet worden vol daan, omdat men hiervoor weer speciaal iemand zou moeten aanstellen. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Meijerink op, dat het ook zijn bezwaren heeft om 's nachts door Weverij Boomkamp het bedrijf te verlaten omdat hier de noodverlichting niet brandt. De voorzitter zegt toe dit door te zullen geven. Bijeenkomst Kleine Commissie op 6 september 1962 Volgens afspraak zal hierover een klein verslag wor den gegeven van de voornaamste punten, die in de Kleine Commissie zijn besproken. Collectief snipperen op Bid- en Dankdag. Het vóór en tegen om op Bid- en Dankdag collectief 27

Het Anker | 1962 | | pagina 29