Onderhoud toiletten Verder wordt gevraagd of de dagploeg niet nog een zaterdag kan uitwerken omdat deze ploeg hiervoor ruimschoots de tijd heeft. Een en ander zal nader worden bekeken. Verder wordt nog voorgesteld om voor de dagploeg 9 uur te reserveren en voor de ploegen 8 uur. Alle leden verklaren zich hiermee akkoord. Hierna stelt de voorzitter nog voor om vast te stellen dat na de 1ste juli van het vakantiejaar, behoudens in bijzondere gevallen, men nog slechts de beschikking mag hebben over hoogstens 1 snipperdag. De O.R. kan zich hiermee akkoord verklaren, doch vraagt wel deze regeling soepel toe te passen. Regeling terugbetaling spaargelden. De voorzitter zegt dat tot op heden de spaargelden worden terugbetaald op het kantoor (Afd. Personeels zaken). •Hieraan zitten echter grote bezwaren. In de eerste plaats moet men vaak van het werk weg lopen en in de tweede plaats moet men altijd een groot bedrag geld in kas hebben, omdat men niet weet hoeveel opgevraagd wordt. In 't vervolg kan men de spaargelden opvragen rechtstreeks bij de Nutsspaarbank. Betreffende de tijden geeft de heer Thomassen een nadere uitleg. De Nutsspaarbank is geopend: elke dag van 912.30 uur en van 14.0016.00 uur; zaterdags van 912.00 uur; woensdag van 7.009.00 uur. Verder bestaat er nog gelegenheid om een machtiging te geven aan huisgenoten of collega's. Voor de werknemers buiten Rijssen zal de Nutsspaar bank zitting houden in de kamer tegenover de portier Boomkamp op: dinsdag- en donderdagmiddag van 17.1517.45 uur. De heer Seppenwoolde merkt hierover op dat de men sen hun spaarbankboekje niet mee kunnen brengen omdat ze dit zelf niet in hun bezit hebben. «Ie voorzitter antwoordt dat dit ondervangen is door et laatst ontvangen saldobiljet te tonen. De voorzitter zegt dat het de bedoeling is deze rege ling na de fabrieksvakantie te laten ingaan. De heer Waanders vraagt hierover een stukje in „het Anker" te schrijven, hetgeen toegezegd wordt. Reglement Kleine Commissie. De heer Pavlicek zegt, dat indertijd in de O.R. de gedachte naar voren is gekomen om een kleine commissie uit de O.R. in te stellen. Hierover heeft men met enkele leden van de O.R. een voorbespre king gehad, waarin enkele leden werden voorgesteld om in deze commissie zitting te hebben. Tevens werd een concept-reglement ongemaakt, het geen spreker aan de leden voorleest. De heer Meijerink geeft nog een toelichting over deze bespreking en zegt dat hierbij gedacht is om 2 werk nemersleden t.w. de heren J. Waanders en J. H. Sep penwoolde aan de O.R. voor te stellen. Ingeval de Katholieke Bond in de toekomst ook zit ting mocht hebben in de O.R. zou deze commissie met 1 uitgebreid worden. De O.R. verklaart zich met deze voordracht en met het concept-reglement akkoord. Stichting Pensioenfonds. De voorzitter zegt dat zoals in het bedrijf is bekend gemaakt a.s. zaterdag een ledenvergadering wordt ge houden van de Stichting Pensioenfonds. In een gehouden bestuursvergadering is een voorstel tot wijziging van de pensioenregelingen aan het be stuur voorgelegd, dat volledig door het bestuur on dersteund werd. Spreker brengt hiema in grote lijnen de O.R. op de hoogte van de wijzigingen die aan de ledenvergade ring zullen worden voorgelegd. De O.R. vindt een en ander een grote verbetering. Op een vraag of de premiebetaling ook met terug werkende kracht vanaf 1 januari 1962, de datum vanaf welke de nieuwe regeling zal worden ingevoerd, zegt de voorzitter dat de verhoogde premiebetaling voor de werknemers ingaat op de datum dat dit voorstel aanvaardt wordt. De achterstallige premie vanaf 1 januari wordt door Ter Horst Co. N.V. betaald. Langzamerhand zijn wij thans zover, dat bijna al onze W.C.'s en urinoirs vernieuwd en voor zien zijn van waterspoeling. Teneinde van bedrijfszijde alles te doen om de nieuwe toiletten in deze nieuwe staat te hou den, werd besloten om vanaf 2 januari a.s. het schoonhouden van ons gehele bedrijf (met uit zondering van kantoor, badhuis en huishoud school) te laten verzorgen door het personeel van „Het Eerste Rijssense Schoonmaakbedrijf" O.a. zullen dan alle W.C.'s en urinoirs ELKE DAG gereinigd worden. Wij zouden het ten zeerste op prijs stellen als al onze medewerkers die deze toiletten gebrui ken, ook in hun eigen belang er op zouden wil len toezien, dat dqze gelegenheid er ook zo proper mogelijk blijft uitzien.

Het Anker | 1962 | | pagina 27