ONZE K E RSTP I Hiermede zeggen wij de directie en mejuf frouw Vink hartelijk dank voor het cadeau en de belangstelling, ontvangen ter gelegenheid van ons 60-jarig huwelijksfeest. G. Kreykes en echtgenote Mede namens mijn vrouw wil ik mijn hartelijke dank betuigen aan het personeel van Spinnerij Beek en aan de tamboers voor de cadeaus die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van de geboorte van onze dochter. H. Nijland Ondergetekende zegt hiermede namens zijn echtgenote, de directie hartelijk dank voor de huldiging hem bereid bij zijn decoratie en 40- jarig dienstjubileum en het mooie cadeau dat hem hierbij werd aangeboden. J. van Brussel (Weverij) Voor de vele blijken van medeleven tijdens de langdurige ziekte en na het heengaan van onze man en vader, willen wij gaarne onze dank hiervoor betuigen. Tevens willen wij de directie en alle personeelsleden bedanken voor de finan ciële steun die wij mochten ontvangen. Familie Kreijenzang Langs deze weg zeg ik, mede namens mijn vrouw, hartelijk dank aan het personeel van de Kalanderij voor de „krentenwegge" die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van de ge boorte van onze dochter. Joh. Pas Voor het fruit van de directie, bazen en arbei ders van Weverij Boomkamp en voor het me deleven tijdens de ziekte en het overlijden van mijn man, ondervonden, wil ik langs deze weg mijn hartelijke dank betuigen. Wed. Tijhof-Boerman We hebben voor de Kerstdagen maar weer eens een puzzel in elkaar gezet, die op de aardrijkskunde van Nederland betrekking heeft. We maken een reis door Nederland, waarbij we soms grote sprongen maken en u moet proberen te raden welke plaatsen we bezoeken en welke dingen we daar We beginnen in de provinciehoofdstad 1 die vooral bekend is om zijn grote of 2 Kerk, vermaard om zijn orgel uit 1735, destijds het grootste ter wereld (3 klavieren, 68 registers, 5000 pijpen!). We gaan vervolgens in noordelijke richting naar de oude vestingstad 3waar in het begin van de 80-jarige oorlog de Victorie begon. We bezoe ken daar de 4waar een bepaald zuivel- produkt door de leden van een oud gilde wordt gedra gen. Natuurlijk kijken ^ve op het hele uur naar de klok van het Waaggebouw, waar 4 ruitertjes dan een steekspel houden en één krijgsman de klaroen blaast. We gaan meer noordelijk en komen in de plaats 5 waar de naam een frisse klank heeft. Een van onze zeehelden n.l. Dorus Rijkers heeft hier geleefd. We verlaten de provincie nog niet maar nemen nog een kijkje in 6met zijn fraai Oud hollandse gebouwen, zijn Waagmuseum. Aan de ha ven staat het forse bouwwerk 7uit 1740, dat ondanks de naam toch niet op een kameel lijkt. Een andere handelsstad met een groots verleden is™ 8Ook hier vinden we een Waaggebouw met daarvoor het standbeeld van 9onze eerste Gouverneur Generaal in Indië. We verlaten de provincie en springen over naar 10 ook al een hoofdstad maar veel meer in het zuiden. We zien hier één van de oudste ker ken van ons land de 11daterend uit de 6de eeuw en gebouwd in Romaanse stijl. We beklim men de toren van de St. Janskerk vlak ernaast en hebben een prachtig uitzicht over de stad, de rivier 12en de heuvels in de verte. Natuurlijk gaan we even naar 13een oud vestingstadje en nu vakantieoord bij uitnemend heid. Na de ruïne van het kasteel en enkele grotten 22

Het Anker | 1962 | | pagina 24