IN MEMORIAM Op 30 november 1962 namen wij met ontroering kennis van het overlijden van onze baas van de Spinnerij Bijvank, de heer JAN LIGTENBERG. Hoewel wij wisten dat zijn toestand de laatste dagen erg precair was, waren wij toch door dit bericht ten zeerste geschokt. Na zijn indiensttreding op 20 februari 1928, was de heer Ligtenberg eerst werkzaam als spoeler en daarna als wever. In 1943 werd hij overgeplaatst naar de afdeling Spinnerij, waar hij na een korte inwerkperiode zijn taak als baas verrichtte. In deze functie heeft hij zijn capaciteiten ten volle kunnen ontplooien. Naast zijn grote trouw en toewijding aan ons bedrijf, moeten wij ook zijn organisato risch inzicht en zijn juiste en correcte omgang met het Spinnerij-personeel memoreren. Allen in onze fabriek, ongeacht welke rang of functie men heeft, zullen Jan Ligtenberg zeer node moeten missen. Ons gemis is echter niet te vergelijken met de grote afwezigheid die door zijn heen gaan is ontstaan in zijn huisgezin. Zijn echtgenote en kinderen kunnen zich verzekerd weten van ons aller medeleven en wij hopen dat ze de troost mogen vinden om dit grote en smartelijke verlies te dragen. Bij de teraardebestelling op 4 december, waren aanwezig de heer H. Jordaan, leden van de bedrijfsvereniging, kantoorpersoneel, collega's, oud-collega's, bazen en talrijke afgevaardigden van het personeel uit de Spinnerij om hem de laatste eer te bewijzen. Op 29 november jl. bereikte ons het treurige_ bericht dat WILLEM TIJHOF was overleden. Tijhof bleef op 12-2-'62 thuis i.v.m. beenklachten. Het bleek echter dat hier een ernstige ziekte achter stak. Nadat hij een tijdlang in het ziekenhuis was opgenomen geweest, mocht hij weer naar huis en wij hadden gehoopt dat het schijnbaar herstel tot algehele beterschap zou lei den. Dit heeft helaas niet zo mogen zijn. Kortgeleden werd hij weer opgenomen in het ziekenhuis en het bleek dat zijn toestand zeer ernstig was. Toch kwam het bericht van zijn overlijden nog weer onverwacht. De heer Tijhof was werkzaam in de Weverij waar hij vele jaren als wever en sinds vorig jaar, in verband met zijn gezondheidstoestand, als smeerder toegewijd en tot grote tevredenheid van zijn chefs zijn werk verrichtte. Ter Horst Co. N.V. verliest in hem een goed en ijverig en prettig medewerker. Veel groter is dit verlies echter voor zijn vrouw en kinderen. Moge het hen mede tot troost zijn, dat wij aan hem goede herinneringen zullen bewaren.

Het Anker | 1962 | | pagina 22