St. Nicolaasfeest 1962 Precies kwart over twee schreed St. Nicolaas, ver gezeld van twee zwarte knechten, plechtig de zaal van ons mooie Parkgebouw binnen. Dat de grote kindervriend een graaggeziene bezoeker is, bleek wel uit de volle zaal en het enthousiasme, waarmede de jeugd de Sint begroette. Dat de zwarte knechten deelden in de vreugde van de komst, kon je duidelijk merken aan hun geroep van „Piet, Piet", maar waarschijnlijk is de zak met pepernoten hieraan wel niet vreemd. Sommige kinderen keken een beetje bedrukt en voor hen was het duidelijk de eerste keer in hun leven, dat ze de Sint in levende lijve zagen en een handje mochten geven. De gezichten klaarden helemaal op toen deze ceremonie, zonder dat er iets bijzonders gebeurde, voorbij was. Andere kin deren, die de Sint al vaker gezien hadden waren wat vrijmoediger, doch allen hebben toch een „heilig" ontzag voor St. Nicolaas. Dat bleek trouwens ook wel, wanneer ze op het toneel werden geroepen, van de praatjes die ze op hun stoel hadden, bleef dan niet zo heel veel meer over. Gelukkig kwamen de meeste kinderen er met een vermaning en de belofte voortaan be ter op te passen af, zodat we allemaal welgemoed aan de pauze konden beginnen, waarin onder het genot van een flesje chocomel, dat door vele nij vere handen werd uitgedeeld, nog even nage praat kon worden over het bezoek van de Sint. Na de pauze werden enkele mooie sprookjesfilms vertoond, welke erg in de smaak vielen. Aan het einde van de middag kregen alle jeugdi ge bezoekertjes een leuk presentje aangeboden. Het is zeker op z'n plaats om onze directie har telijk dank te zeggen voor de steun die St. Nico laas van haar mocht ontvangen. Foto's van boven naar beneden: Het staat allemaal in het grote boek. Een vermanend woord. Josje is zoet geweest. Zwarte Pieten delen graag uit. Het feest is afgelopen. 16

Het Anker | 1962 | | pagina 18