1 1 s s - S 9 Vol initiatief is zij haar werk aan de school be gonnen. In september 1953 begon zij de eerste cursussen met 3 leraressen en pl.m. 200 leerlingen. De cursussen bestonden uit koken, knippen, naaien en kinderverzorging. Zelf gaf ze de kook lessen waarvoor bijzonder grote belangstelling was. Eens per jaar organiseerde zij een tentoonstelling met daaraan verbonden een modeshow van door de leerlingen gemaakte kleding. Wij kunnen wel zeggen dat bijna het gehele vrouwelijke personeel van het bedrijf en van het kantoor, alsmede van de Kamgarenspinnerij, in de afgelopen jaren, met veel plezier onder haar lei ding de verschillende cursussen hebben gevolgd. Zelfs zag zij kans de mannen aan het koken te krijgen, waarvoor ze een speciale cursus gaf. Naast haar grote bekwaamheid had ze veel liefde voor dit werk. Ook de verhouding tussen haar en de leerlingen was bijzonder goed. Wij kunnen ons voorstellen dat ze met een zekere weemoed afscheid heeft genomen van de „school" en het werk dat ze zo graag deed, maar ook haar huidige en vroegere" leerlingen zal dit afscheid ter harte gaan. Anderzijds kunnen wij ons volkomen begrijpen dat, nu mevrouw Muller haar kookkunst in ge zinsverband gaat beoefenen, dit voor haar reden was om ontslag te nemen als directrice van de school. Wij wensen haar in haar verdere leven met haar echtgenoot, heel veel geluk! Vragen over de school? Wanneer u thans iets wilt vra- V gen over de school, dan kunt u S zich vervoegen bij mejuffrouw N. Vink, dagelijks op kantoor O van 8.3010.00 uur of direct om O 2.00 uur. Ook daar moeten de opgaven O O O O heen wanneer men zich voor een 9 O X 0 naaihandwerk- of handenarbeid- X O les meldt, dus niet regelrecht 0 0 aan de leraressen. 9 Zoals u weet zijn de kooklessen 0 stopgezet. ■0000000000000O000000000000000000 15

Het Anker | 1962 | | pagina 17