Rondleiding gepensioneerden door de fabriek Op 11 oktober was er een rondleiding voor onze oude garde boven de 65. Ook wanneer men niet meer actief werkzaam is, maar door 40- of 50- jarig dienstverband nog vol interesse is voor wat er in ,,'n Stoom" gebeurt, dan wil men ook wel graag het hoe en waarom weten van de nieuwig heden die van tijd tot tijd plaatsvinden. Dat hier bij ook onze vrouwelijke gepensioneerden zich niet onbetuigd lieten, spreekt wel uit de foto's. Voor hen lag het accent op de spinnerijen en waar het voor velen heel lang geleden was, dat zij zelf het spin-instrument bespeelden, was er veel in teresse voor de wijzigingen die in de loop dei- laatste tijd waren aangebracht. Maar ook als telefoniste wil je wel eens meer weten, want iedereen die niet met de jute te ma ken heeft gehad, veronderstelt, dat wij louter „gonje zakken" produceren. En wie realiseert eigenlijk, dat er bijna niemand is die geen jute- produkt in huis heeft. Laten wij maar eens onder onze linoleum en vloerbedekking kijken. Geen linoleum, geen tufted carpet, geen los tapijt of de achterzijde is door onze mensen gemaakt. Jute mag dan de kleur niet mee hebben, maar het blijkt alweer, dat er geen gezelligheid in huis zou zijn wanneer er geen jutefabriek bestond, want ook veel stoelen hebben een hart van jute. Dit alles en nog veel meer werd weer eens be klemtoond en naar voren gebracht door een klei ne tentoonstelling met tot slot een genoeglijk nog wat nakuieren in de kantine met een geurig kopje koffie, een gebakje en een sigaar. En zo werd het al met al dus na een interessante, nog een gezellige middag bovendien. Het zal ons benieuwen 10

Het Anker | 1962 | | pagina 12