Maar gelukkig zijn er nu ook enkele pret tige geluiden die we kunnen laten horen. De heer Meijerink zegt zeer verblijd te zijn dat het zo gaat. De heer Waanders zegt het een verblijdend teken te vinden dat er een opleving- plaats vindt. Spreker denkt dat er met de invoering van de 3 ploegen wel weer moeilijkheden zul len komen. In de eerste plaats zou hij voor willen stellen om de arbeidstijdverkorting' ook voor de 3 ploegenwerkers in te voeren, omdat de jeugdigen er zeker niet voor zul len voelen om zaterdags tot 2 uur te werken. De Voorzitter zegt dit nog te zullen bespre- De heer Waanders zegt dat de O.R. hun goedkeuring moet geven aan het werken «i 3 ploegen. e heer Kippers zou voor de Weverij-com missie gaarne het fiat van de O.R. hebben om met de Geurne in ploegen te mogen werken, mocht dit punt met de bedrijfs leiding ter sprake komen. De Voorzitter vraagt of de O.R. deze goed keuring aan deze commissie kan verlenen om met de Weverij Geurne in 3 ploegen te gaan werken, als dit op dezelfde basis ge beurt als de vorige keer. Hiermee kan de O.R. zich akkoord ver klaren. 2e. Rondvraag. De heer Meijerink zegt dat pl.m. 5 jaar geleden de heer Waanders en hijzelf ge probeerd hebben een lans te breken voor het loon van een bepaalde groep uit de Weverij, die erg laag lagen n.l. de garen makers. Thans heeft men ingezien dat dit loon te laag was en er is verandering in gekomen. Namens deze groep wil spreker de Directie hiervoor dankzeggen. De heer Seppenwoolde vraagt de aandacht voor de overlijdensbijdrage, zoals deze ^fcordt gegeven hier in het bedrijf bij over- ^Kjden van een werknemer. Spreker vraagt of het niet beter zou zijn om te trachten deze voorschriften iets te verruimen voor de ongehuwden, zodat voor deze groep iets meer gedaan wordt. Misschien is hier iets aan te veranderen. De Voorzitter antwoordt dat deze regeling sinds 1948 loopt. De opzet was dat het geen verzekering zou zijn, waar men aan mee betaalt en t.z.t. ook iets van terug krijgt. Dit is toen uitdrukelijk gesteld. Het is slechts een kleine bijdrage in de eer ste kosten voor de weduwen die in moei lijkheden zijn gekomen. De heer Waanders zegt dat de gedachte is geopperd of het mogelijk zou zijn een com missie te benoemen die probeert een rege ling te vinden die beter aan de werkelijk heid voldoet. De heer Meijerink maakt de opmerking of we het doel niet voorbij schieten. De op zet van deze instelling was om weduwen die in moeilijkheden gekomen waren in de eerste onkosten te helpen. Spreker vraagt of er geen mogelijkheid is om dit fonds beter tot zijn recht te doen komen. De Voorzitter zegt dat indertijd een com missie uit de toenmalige Kern benoemd is, die hiervoor richtlijnen gegeven heeft. Het lijkt spreker beter dat de O.R. dit ook nog eens bekijkt. De heer Waanders zegt, dat voor normale gevallen de commissie niet bij elkaar komt. Voor kostwinners of kostwinsters wordt deze uitkering ook gedaan en zodoende komt het wel eens voor dat het bedrag- uitbetaald wordt aan mensen voor wie het helemaal niet zo nodig is. De Voorzitter zegt, dat wij niet de compe tentie hebben om te zeggen dat het niet nodig is, maar wel of ze kostwinner!ster) zijn of niet en daar moeten we van uitgaan. Spreker zegt dat men er dan een verzeke ring van moet maken. Wie er aan mee betaalt krijgt er ook wat voor terug. De heer Waanders zegt, dat deze regeling niet werkt tot bevrediging van de werk nemers en spreker vraagt daarom of het niet mogelijk is dat de commissie nog eens samenkomt. De heer Van Putten, die in deze commis sie zitting heeft, zegt dat de regeling altijd soepel wordt toegepast en hij kan zich niet anders herinneren. Spreker zegt dat men met voorstellen moet komen. De heer Waanders vraagt of de commissie zelf niet met voorstellen kan komen, die dan in de O.R. besproken kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat wanneer het voor iedereen moet worden uitbetaald het wel kan, maar spreker gelooft niet dat men daar hier voor voelt omdat men er dan een soort verzekering van maakt. De heer Waanders zegt, dat de mogelijk heden bekeken moeten worden of het fonds beter tot zijn recht kan komen en vooral of het begrip kostwinner!ster) niet duide lijker gedefinieerd zou kunnen worden. De Voorzitter gelooft niet dat de firma zover met de bijdrage zou meegaan als dit een soort verzekering zou worden. De heer Wessels stelt voor om het gehele bedrijf erin te betrekken. 9

Het Anker | 1962 | | pagina 9