Wat was het die zaterdag ideaal weer voor de laatste fietstocht van dit jaar Weinig wind, zonnig en niet te warm. Wij zouden deze keer met het hele gezin meedoen en waren vast van plan ons beste beentje voor te zetten en niet zonder prijs thuis te komen. Daarom waren wij ook tijdig bij de start aanwezig om ruimschoots de tijd te hebben om de route nu eens heel secuur uit te rijden. Maar ja, daar kwam al direct een spaak in het wiel, want collega X die met ons mee zou rijden, liet op zich wachten. Dus vrouw en dochter maar vooruit laten gaan in de gedachte dat wij die later wel weer in zouden halen. Dat had je gedacht Wij hebben onze fa milie vóór de finish niet meer teruggezien. Collega X. nl. gaat niet over één nacht ijs. Eerst werd het reglement bestudeerd wat ongeveer 10 minuten vergde en vervolgens ging hij er eens even breed voor staan om de foto's te bekijken. Dit duurde zo'n klein kwartier, zodat we zo ongeveer als laatsten vertrokken. Nu zit ik niet graag in de staart van een fietstocht, omdat je dan uiteraard geen steun hebt van tochtgenoten en alles al leen moet uitzoeken. Daar staat tegenover dat je op die manier ook niet wordt be- invloed (vaak in de verkeerde richting) en de voldoening hebt het alleen te hebben gedaan Maar toen wij dan eindelijk van start gingen, was ik vol vertrouwen Iemand die zo'n grondige studie maakt van reglement, routebeschrijving en foto's als mijn met gezel, moest wel een goede kans maken en ik twijfelde er niet aan of hij zou als no. 1 of minstens no. 2 eindigen- Helaas werd mijn vertrouwen wel wat beschaamd, maar, laat ik niet op de zaak vooruitlopen. We gingen dus welgemoed op pad met ons groepje en waren al spoedig op de Wit- moesdijk aangeland. Het huisno. 7 gaf geen moeilijkheden en was spoedig gevonden, waarna we linksaf moesten op de volgende viersprong. No. 10 van de routebeschrijving werd ons echter tot een valstrik. Het bordje „2 x Verboden Toegang" hadden we gepasseerd, maar de „le weg rechts" leek ons verdacht. Op een meter of twintig afstand zat een ,,De winnaar van de wisselbeker" controleur met twee vlaggen, een links en een rechts van de weg. Wij vonden het vreemd, temeer daar we deze weg niet in overeenstemming konden brengen met de aanwijzing onder no. 12, het bordje „En ter". Dus lieten wij de weg rechts liggen en reden verder, zij het met een ietwat on zeker gevoel. Achteraf bleek dat we de con trole wél hadden moeten nemen en leer den we dat je zo'n puzzeltocht ook weej^ niet te veel moet nadenken, maar eenvoi^P dig punt voor punt letterlijk nemen en afwerken. Hoe we verder precies gereden zijn kan ik niet navertellen. We passeerden het zwem bad van Enter, gingen zuidelijk om Enter heen en waren intussen aan punt 16 van de routebeschrijving: Na „Zachte Berm" eerste weg rechts. Hier zijn we een droe vige ervaring rijker geworden en een illu sie armer. Het was ons al opgevallen dat het bordje dat we passeerden een uit roepteken achter „Berm" vertoonde. Zou dat wel goed zijn Maar, zie daar kwamen ons een drietal lieftallige dames tegemoet, die linksaf sloegen en op onze vraag „Moe- 22

Het Anker | 1962 | | pagina 22