Op zaterdag 14 juli j.l. werd in het Park gebouw een ledenvergadering gehouden van de Stichting Pensioenfonds. Besproken werd een voorstel van het Be stuur van de Stichting, tot wijziging van het pensioenreglement o.a. inhoudende: a. een belangrijke verbetering van Oude- dagspensioen en Weduwen- en Wezen pensioen b. wijziging pensioneringsdatum; c. wijziging premiebetaling; Na de aanwezigen welkom te hebben ge heten, geeft de Voorzitter een uiteenzetting over de belangrijkste veranderingen in dit reglement. 1. een oudedagspensioen voor alle deel nemers 2. een weduwenpensioen voor alle gehuwde deelnemers 3. een wezenpensioen, voc-r de deelnemers, die gehuwd zijn of gehuwd geweest zijn. Oudedagspensioen 1. Het oudedagspensioen gaat in op de le van de maand, samenvallend met of eerstvolgend op de 65ste verjaardag en wordt dan uitgekeerd tot de dag van zijn overlijden; 2. Het jaarlijkse oudedagspensioen is ge lijk aan van het totaal over de tijd van deelneming na 1.1.1962 tot de le van de maand samenvallend met of eerstvol gend op de 65ste verjaardag van de deel nemer bij Ter Horst Co. N.V. ver diende loon en het pensioen vóór l-l-'62 verworven; onder loon wordt verstaan het loon in de zin van de Coördinatie- wet Sociale Verzekering; Weduwen- en Wezenpensioen 1. Het weduwenpensioen bestaat uit een levenslang en een aanvullend weduwen pensioen. Het levenslange weduwenpensioen gaat in op de dag van het overlijden van de deelnemer of gewezen deelnemer en wordt aan zijn weduwe uitgekeerd tot de dag van haar overlijden. Het aanvullende weduwenpensioen gaat in zodra de tijdelijke weduwenuitkering, waarop de weduwe van de deelnemer recht heeft krachtens de Algemene We duwen- en Wezenwet, anders dan door hertrouwen, is opgehouden; het wordt vervolgens aan haar uitgekeerd tot de laatste dag van de maand, voorafgaande aan haar 65ste verjaardag, uiterlijk evenwel tot het einde van de maand, waarin zij overlijdt of hertrouwt. 2. Het levenslange weduwenpensioen is ge lijk aan 50% van het oudedagspensioen. Indien bij het ingaan van een levens lang weduwenpensioen blijkt, dat de weduwe van de overleden deelnemer( meer dan 10 jaar jonger is dan de deel nemer, wordt het levenslange weduwen pensioen verminderd met 3% voor elk jaar of gedeelte daarvan, dat de weduwe meer dan 10 jaar jonger is dan de deel nemer. 3. Het aanvullende weduwenpensioen be draagt f 1512,per jaar en kan door het Bestuur worden herzien bij een wij ziging van de uitkeringen krachtens de Algemene Weduwen- en Wezenwet. 4. Het wezenpensioen gaat in op de dag van het overlijden van de deelnemer of gewezen deelnemer. Het wordt uitge keerd aan zijn wettige, gewettigde of wettelijk erkende kinderen tot elks 18e verjaardag of de dag van het eerder overlijden. 5. Het wezenpensioen is per kind gelijk aan 20% van het levenslang weduwen pensioen. Het verzekerde wezenpensioen wordt ver dubbeld, indien de deelnemer overlijdt zonder een weduwe na te laten of zodra zijn weduwe overlijdt. j 6. Geen recht op het volle weduwen- en/of" wezenpensioen ontstaat, indien de deel nemer bij zijn toetreding naar het oor deel der Maatschappijen geen normale levenskansen heeft. 7. Geen recht op weduwen en/of wezen pensioen ontstaat indien de deelnemer huwt op of na zijn 60ste verjaardag. 8. Het recht op weduwen- en wezenpen sioen vervalt, indien er voor zover de Maatschappijen op grond van haar ver- zekeringsvoorwaarden niet uitkeren. De voorwaarden van verzekering kunnen door de deelnemers ten kantore van Ter Horst worden ingezien. 18

Het Anker | 1962 | | pagina 18