van het Bouwfonds In dg Statuten van het „Arbeidersbouw fonds Ter Horst Co. N.V." staat als doel aangegeven te bevorderen, dat ieder lid van het personeel van Ter Horst Co. N.V. door een spaar- en voorschotsysteem eigenaar kan worden van een woonhuis, hetzij door dit te kopen, hetzij door het te laten bouwen". De omschrijving van dit doel is duidelijk: Eerst sparen, dan bouwen of kopen. Nu komt het herhaaldelijk voor, dat een lid al een huis wil kopen of bouwen zonder dat hij lang genoeg lid is geweest. Met andere woorden: Hij heeft geen punten ge noeg om de bouwsom renteloos uitgekeerd te krijgen van het Bouwfonds. Deze leden konden wij in de meeste ge vallen voorthelpen met een lening tegen een iets lagere rente dan de geldende rentevoet. Deze lening liep dan gedurende de periode die men nog moest sparen om het vereiste aantal punten te behalen. «Veel leden hebben hiervan geprofiteerd, na ^erlocp van tijd werd deze lening vanzelf afgelost door de uitkering van de bouwsom. Doe (dat het aantal leden, dat de bouw som nodig heeft vóórdat zij punten ge noeg hebben, sterk is toegenomen en daarnaast ook de aangevraagde bedra gen zich gemiddeld verdubbeld hebben zijn de voor uitlening beschikbare fond sen uitgeput. Wij hebben om althans de leden van ons Bouwfonds te kunnen gerieven naar andere wegen gezocht die weliswaar voor de bouwers en kopers iets duurder uitko men, maar niettemin een redelijke oplos sing kunnen zijn als de termijn gedurende welke men een rente moet betalen niet te lang is. Nu treedt weer duidelijk naar voren het belang van vroegtijdig lid worden en niet afwachten tot men een keer geschikt een huis kan kopen of bouwen. De leden, die op jeugdige leeftijd als lid tot het Bouwfonds zijn toegetreden, treft deze beperking niet; zij hebben op tijd hun punten bij elkaar gespaard en behoeven van een lening tegen rente geen gebruik te maken. Wordt men pas lid als men een huis kan kopen of plannen maakt voor een nieuwe woning, dan betaalt men gedurende de volle spaartijd de volle rente en men maakt daardoor de kosten onnodig hoog. Deze rente had men kunnen verdienen door lang te sparen bij het Bouwfonds Daarom nogmaals: Wordt nu lid van het Arbeidersbouwfonds en wacht niet tot later Het doel van ons Bouwfonds „via een spaarsysteem voordelig een eigen woning te verkrijgen" wordt pas bereikt als men niet of slechts voor korte tijd een lening nodig heeft. Bezorg Uzelf dit voordeel, bespaar onnodig rente betalen. Stel dit niet uit Begin nu te sparen voor later 13

Het Anker | 1962 | | pagina 13