honderden mensen die de weg versperden. Om 11 uur waren ze in de gelegenheid het défilé gade te slaan. Hierin waren achter eenvolgens de N.O. Polder en Urk, Sal- land, N.W. Overijssel, Twente, N.O. Over ijssel en de IJsselstreek elk vertegenwoor digd met praalwagens, groepen of voor stellingen die karakteristiek zijn voor de streek. Nadat alle jonge mensen weer in de gróte zaal hadden plaatsgenomen, werd daar de Koninklijke Familie binnengeleid door het Comité van Ontvangst. Na het optreden van het Twents Jeugd orkest (programma: 1ste deel van de Lon- don-Symphonie van Joseph Haydn en het 2de deel van het Fluit-Harp-concert van Mozart) werd er koffie geserveerd. ^Met zat aan tafeltjes met 6 personen en At Koninklijk Gezelschap maakte van de gelegenheid gebruik zich onder de aanwe zigen te mengen, daarbij uitvoering ge vende aan het voornemen op deze dag ,,ln de Bu/fensodëfeif" vooral ook contact te hebben met de jeugd van Nederland. Zo zag men de leden van het Koninklijk Huis aan verschillende tafeltjes plaats nemen en een gezellig praatje maken met de omzittenden. Jammer voor onze Herma dat aan haar tafeltje nu juist niet de Koningin, de Prins of een van de Prinsessen kwam zitten, doch een van de hofdames. Ze heeft echter het voorrecht gehad hen allen van dichtbij te kunnen zien. Nadat aan het Zilveren Paar nog een oor konde was overhandigd, vervaardigd door een jeugdonderneming (directeur 15 jaar, verkoopleider 16 jaar) uit Zwolle, vertrok het hoge gezelschap tegen 12 uur voor de rijtoer en hiermede was voor Herma het belangrijkste gedeelte van de dag voorbij. Wij stellen ons voor dat zij de uitnodiging, die U hierboven afgebeeld ziet, wel heel lang zal bewaren als een herinnering aan een hoogtepunt in haar leven.

Het Anker | 1962 | | pagina 7