d I '62 HET PROVINCIAAL BESTUUR VAN OVERIJSSEL mei heeft de eer V<o^ü^\c-L^ een heugelijke ag uit te nodigen tot het bïju/onen van een samenkomst met het Koninklijk Qezin in de Buitensocieteit te Zwolle op 5 mei 1962 des ochtends te 11.30 uur ter gelegenheid van het Zilveren Huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden. Zwolle, april 1962. rvwu^. De genodigden u/orden verzocht om uiterlijk 9.45 uur in de Buiten societeit aanwezig te zijn. Van een gereserveerde plaats bij de Buitensocieteit af kan eerst de aankomst van de Koninklijke Familie en daarna de optocht van praalwagens worden gadegeslagen. Het is al weer ongeveer 2 maanden geleden dat het Koninklijk Gezin ter gelegenheid van het Zilveren Huwelijksfeest van het Koninklijk Paar, bezoeken heeft gebracht aan de hoofdsteden van de provincies van ons land. „Hennie had heel waf te vertellen De tijd gaat snel en men is gauw geneigd om ook de belangrijke evenementen te vergeten, omdat bijna elke dag weer nieu we gebeurtenissen onze aandacht vragen. Maar voor een van onze meisjes van de naaierij, voor Herma Kreykes, was 5 mei 1962 een onvergetelijke dag Zij was na melijk uitgenodigd tot de samenkomst met het Koninklijk Gezin in de Buiten sociëteit te Zwolle. Uit iedere Overijsselse gemeente en de N.O. Polder waren twee jongeren aanwezig die de Overijsselse jeugd in al haar geledingen vertegenwoordigden. Mej. Kreykes is kort daarop door onze Directie ontvangen en heeft daarbij het een en ander verteld over haar belevenis sen. Ze wist al enige tijd van tevoren dat zij als werkneemsters bij de grootste indus trie van Rijssen een uitnodiging ontvang gen zou en naarmate de dag naderd^ voelde zij zich wel een beetje zenuwachtig worden en vooral toen de officiële uitno diging namens het Provinciaal Bestuur van Overijssel haar werd overhandigd. De bewuste zaterdagmorgen ging men al bijtijds op weg, samen met een ander meisje uit Rijssen en twee jongelui uit Enter per taxi naar Zwolle. Om 9.45 uur moesten ze zich melden bij de Buitensociëteit en hoewel dit dus nog vrij vroeg was, kostte het toch al enige moeite de ingang te bereiken, vanwege de 6

Het Anker | 1962 | | pagina 6