Gevaarlijk!!! N/ET- AFÓESCHERMDE machinedelen helmina" daarna het woord nemende, dankte de heer Ter Horst, en daarmede ook de directie, voor de aanbieding van deze tent en hij zei zeer vereerd te zijn, dat zijn vereniging als eerste met Rijssens Mannenkoor dit concert mocht verzorgen. Verder memoreerde hij nog het vele dat de firma Ter Horst Co steeds voor de muziek heeft gedaan en nog steeds doet. Hij gaf de verzekering dat „Wilhelmina" steeds voor de firma op de bres zal staan. Hij dankte ook nog voor het prachtige ca deau dat verschillende leden van de Firma mochten ontvangen, ter gelegenheid van hun 25- en 40-jarige jubileum. Direct daarna begon „Wilhelmina" met de afwerking van haar programma, dat bestond uit de beide concoursnummers, voor het a.s. concours. Het wil ons voorkomen, dat deze nummers erg moeilijk zijn, doch in een Vaandelafde ling kunnen wij kwalijk iets anders ver wachten. Wij wensen „Wilhelmina" van deze plaats bij voorbaat „good luck" met een prachtige wimpel. Wij hebben dit concert van betrekkelijk grote afstand beluisterd en wij hebben genoten van de prachtige klank en de zeer mooie weergave. Rijssens Mannenkoor vergastte ons daarna op enige liederen en ook deze nummers waren erg mooi van klank. Er werd heel mooi gezongen en de verschillende pianis simo's, alsmede de forto's kwamen heel mooi tot hun recht. Na deze zang was weer „Wilhelmina" aan de beurt, thans echter versterkt met haar tambourcorps. Deze laatste afdeling is een prachtige aanwinst voor ons corps en bij feesten en optochten draagt deze afdeling bij tot het cachet van 't geheel. Met de mooie roffels, de pittige fanfares en mede met de indrukwekkend en heel mooi ge speelde koralen kwam het slot van deze mooie avond. Na afloop hadden èn muzikanten èn zan gers alle lof over de nieuwe tent, alle ge druktheid van de oude tent was hiermede vergeten en de slotsom van allen was „disse tente blus en zeenk zo mooi lich". De heer Albert Sommer verklaarde ons. dat hij nog nooit in zo'n goed klinkencj^fc tent gedirigeerd had. Laten wij van deze zijde onze Directie ook nog hartelijk danken voor deze mooie park aanwinst. Ondanks de kou was het een prachtige avond, alleen was het bijzonder jammer, dat met het heen en weer geknetter van de bromfietsen over de Oosterhofweg zeer veel van het mooie is bedorven en zeer veel muziek- en zangliefhebbers is daar door een belangrijk deel van de avond vergald. 1 ZIJN NIET-afgeschermde machinedelen zijn gevaarlijk Stel je die arme kat eens voor. Zo met je staart klem te zitten tussen niet-afge- schermde machinedelen. Inderdaad, dit is maar een plaatje, maar desondanks ziet het er al erg genoeg uij^^ De werkelijkheid echter en de ongelu^^ ken veroorzaakt door machinedelen waar omheen geen beveiliging zit dus bij niet of niet voldoende afgeschermde werk tuigen zijn vreselijk. Iedereen weet wel in zijn naaste omgeving een of meer voor vallen te noemen En toch gebeuren er nog steeds ongeluk ken op deze wijze. Tussen de mens en het gevaar behoort zich een afdoende beveiliging te bevinden. 4

Het Anker | 1962 | | pagina 4