Opening nieuwe Muziektent Zaterdagavond 26 mei, was dan eindelijk •jet moment aangebroken, dat de nieuwe nuziektent in het Volkspark voor het eerst in gebruik genomen werd. Zoals wij reeds in feen der vorige nummers van dit blad meldden, lag het reeds in het voornemen, dit in het afgelopen najaar te doen plaats vinden, doch de afbouw kwam zo laat ge reed, dat een buitenconcert toen niet meer verantwoord was. Met grote angst hebben wij juist in ver band met de weersgesteldheid tegen de datum van 26 mei opgezien. Inderdaad was het ook nu nog veel te koud, doch toch mogen wij zeggen, dat het uit alle avonden van de laatste tijd wel de beste was. Onze directie had de wens te kennen ge geven dit eerste concert uitsluitend aan te bieden aan al onze werknemers(sters), alsmede aan die van de Kamgarenfabriek „Riessen", zomede aan genodigden en aan de Gemeentebesturen van Rijssen en Hol ten en verder aan de introducé s van de medewerkende verenigingen. Tot ons grote genoegen hebben wij geconstateerd, dat zeer velen van deze uitnodiging gebruik hebben gemaakt en ongetwijfeld zou dit ^^antal bij een meer passende temperatuur ^Bog groter zijn geweest, vm ruim 8 uur zette de Muziekvereniging „Wilhelmina" in met de pittige mars „In Rechte Banen" en al direct kregen wij een voorproefje van het enorm grote verschil in klankgehalte tussen oude en nieuwe tent. Onze directeur, de heer A. H. ter Horst, kwam vervolgens naar voren om tot de eigenlijke opening van deze nieuwe tent over te gaan. Nadat hij alle aanwezigen welkom geheten had en bedankt had voor hun komst naar het Park, ondanks het gure weer, gaf hij een kort overzicht over de tot standkoming van deze tent. Hij greep daarbij nog even terug op de feeste lijkheden van het bedrijf ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan. Om alle mede werkers aan het bedrijf te kunnen ontvan gen, moest men toen overgaan tot het plaatsen van een zeer grote consumptie tent. Het bleek, dat de oude muziektent eigenlijk in de weg stond en daar de op bouw van de oude tent bouwvallig werd, is er toen maar besloten deze aan het grote feest op te offeren en de overweging, dat wij van muziek- en zangmensen steeds al klachten kregen over deze tent, heeft voor onze firma daarbij ook wel een rol gespeeld. Nogal spoedig daarna werden wij door verschillende personen over de bouw van een nieuwe tent benaderd en dank zij deze bemoeiingen is er thans deze nieuwe tent voor in de plaats gekomen. Allereerst bracht de heer Ter Horst een woord van dank aan onze architect, de heer Bouma, zomede aan de bouwers, de heren A. Koopman Zn. uit Holten en de firma Gebr. Ten Brinke uit Enter. Ook nog een woord van dank aan de tuinarchi tect, de heer v. d. Tuin uit Almelo en aan de Parkbaas Slagman, die samen met zijn mensen gezorgd heeft voor de prachtige aanleg om de tent. Verder ook alle dank aan de verdere personen, die ook aan deze tent hun medewerking hebben verleend. Hij dankte vervolgens onze Muziekvereniging „Wilhelmina", zomede het Rijssens Man nenkoor, die deze openingsavond met mu ziek en zang zouden opluisteren. Met een opwekkend woord, dat deze tent nog zeer vele malen mag worden gebruikt en er nog zeer vele mooie uitvoeringen zullen worden gegeven, verklaarde hij de tent voor geopend. De heer Paauwe als voorzitter van „Wil- 3

Het Anker | 1962 | | pagina 3