Bij het ter perse gaan bereikte ons het bericht, dat Wilhelmina een 1e prijs behaald heeft met 108 punten. Het Tambourcorps behaalde even eens een 1ste prijs met 36 punten. Proficiat Uitstapje naar Duitsland want van de rivalen zijn vooral „Sub Um bra" uit Meerveldhoven en „Wilhelmina" uit Glanerbrug prima corpsen. Ons verslag zou niet volledig zijn, indien we niet vermelden, dat ook ons Tamboer corps mee gaat naar Hees. Onze wakkere Tamboers zullen in de Derde Afdeling meedoen in de Tamboerwedstrijd met als lopende Mars „Groot Saluut" van A. v. Veluwen; stilstaande Mars: „Juniorenmars nr. 3" van Th. Jansen Schneider. De jongelui hebben de laatste maanden onder leiding van hun instructeur, de heer J. Markerink, hard gewerkt en ze verdie nen dan ook een eervol resultaat. Op woensdag 11 april werd er door de leerlingen van de kaderschool afdeling spinnen verbonden aan de H.T.S. te Enschede, een excursie naar Duitsland gemaakt. De groep van 19 leerlingen, allen werk zaam bij verschillende Twentse Textiel fabrieken, stond onder leiding van de heer Tusveid, leraar aan genoemde kaderschool. Via Ahaus, Wesel, Krefeld en München- Gladbach ging de reis naar Rheydt. Hier waren wij bij ons eerste reisdoel, de Tex- tielmachinefabriek Trützchler Co., aan gekomen. De firma Trützchler vervaardigt een uit gebreide serie openingsmachines voor de katoenspinnerijen en geniet zowel in Eu ropa als daarbuiten een zeer goede naam. Na ontvangst door de heer Trützchler wer den we in groepjes van 6 personen ge splitst en door ter zake kundige leiders het gehele bedrijf rondgeleid. •fe konden nu eens met eigen ogen zien oe uit vormloze klompen gietijzer en onooglijke staalplaten langzaam maar zeker de katoen-openingsmachines werden ge maakt en opgebouwd. Een complete katoen-openingsinstallatie kan uit 8 maar ook wel uit 15 machines bestaan. Deze machines worden dan in serie achter elkaar geschakeld en kunnen dan door één man bediend worden. D.m.v. een controlebord kan deze man het gehele proces in de gaten houden. Bij storingen wordt hij door middel van een lichtsignaal gewaarschuwd welke machine niet goed werkt. Wij menen namens onze gehele Ter Horst gemeenschap te spreken, als we ons Mu ziekcorps „Wilhelmina" met het Tamboer corps van harte succes toewensen. Na de rondleiding door het bedrijf werden we door de Directie van Trützchler ver rast met een dineetje. Hierna volgde nog een bezichtiging van de bedrijfsschool en een uitvoerige uiteenzet ting over de werking van de verschillende machines. We waren daarna nog in de gelegenheid om gedurende een half uur een geheel automatische katoenopenings-installatie in vol bedrijf te zien, waarmee het bezoek aan Trützchler werd besloten. De eveneens in Rheydt gevestigde Firma Weller fabrikant van spin-, twijn- en spoelmachines was het volgende doel van onze reis. Het fabricage-proces vertoonde in grote lijnen hetzelfde beeld, dat we 's morgens bij Trützchler hadden gezien. Zeer inte ressant was een demonstratie met een dubbeldraads twijnmachine. Tegen half zes was ons bezoek aan de Firma Weiier afgelopen en vertrokken we naar Wesel, waar nog een uurtje door gebracht werd om de kwaliteit van het bier te testen. Om ongeveer 10 uur arriveerden we weer in Enschede. Unaniem waren we van mening, dat we een zeer geslaagde en leerzame excursie hadden gehad. Van deze plaats wil ik namens alle deel nemers, die hieraan hun medewerking heb ben verleend, allen hartelijk dankzeggen. H. J. Harbers. 23

Het Anker | 1962 | | pagina 23