De klarinetten afzonderlijk Tussen twee haakjes wat een zelfbeheer sing wordt er gekweekt in zo'n mu ziekcorps. Stel je voor dat je als slag werker iets dwars zit, wat moet de verlei ding dan groot zijn er eens flink op los te kleunen; of de man van de Tuba heeft een overmoedige bui, wat is dan gemakke lijker dan dit uit te vieren door met zijn enorme intrument dwars door alles heen te blazen. Maar niets hoor, ieder moet doen wat de dirigent zegt en zich zelf de nodige be perkingen opleggen, zonodig' zelf een toon tje lager zingen. Wij zijn niet tot het eind van de repetitie gebleven, maar waren lang genoeg ge weest orn te kunnen constateren, hoe ijve rig en serieus er onder de hoogst bekwame leiding van de heer Sommer werd ge oefend en gerepeteerd. Wat ons opviel was ook de prettige geest die er heerste, klein en groot, beginneling of oude rot in het vak, ieder hield zich aan de aanwijzingen van de dirigent, die er dan ook slag van had met „z'n jongens" om te gaan. Wij hebben later nog een babbeltje ge maakt met de voorzitter van „Wilhelmina", de heer E. Paauwe, die ons het een en an der vertelde over het a.s. concours. Het concours wordt gehouden ter gelegen heid van het 65-jarig bestaan van de Mu ziekvereniging „Ons Genoegen" uit Hees gem. Nijmegen. „Wilhelmina" komt uit in de Vaandel- Afdeling sectie Harmonie. Er zijn daar onder resp. de Ere-Afdeling, de Afdeling Uitmuntendheid, de Eerste, Tweede en Derde Afdeling. Ons corps zit dus in de hoogste afdeling die er is. Dit betekent echter niet dat men nu maar op zijn lauweren mag blijven rusten, want voor handhaving in deze Vaandel-Af deling' (en dit geldt ook voor de Ere-Afdeling en de Afdeling Uitmun tendheid,) moeten de betreffende corpsen minstens 1 maal in de 5 jaar (te rekenen vanaf 1960) aan een federatief muziekcon cours deelnemen. Het corps moet dan bovendien voor beide te spelen nummers tenminste 90 punten in totaal behalen. Voor de Harmonie is het verplichte nummen „Woodland Pictures" van Perry FletcheÉ en het keuze-werk is: „Die Verkaufte Braut" van Smetana. De heer Paauwe vertelde ons verder dat beide stukken behoorlijk moeilijk zijn en dat „Wilhelmina" sedert januari van dit jaar er flink op heeft moeten oefenen. De concurrentie zal waarschijnlijk fel zijn, 22

Het Anker | 1962 | | pagina 22