„Wilhel mina gaat op concours Het is wel jammer, dat ons personeels orgaan, omdat het nu eenmaal geen dag blad is, vaak achter de feiten aan loopt. Wanneer „Wilhelmina" b.v. een concert geeft en de redactie wil hiervan een ver slag geven, dan is haar uiteraard het gras reeds voor de voeten weggemaaid, doordat daarover in krant en weekblad reeds meer of minder uitvoerig geschreven is. Wat dus het laatste concert van „Wilhel mina" betreft, dat gegeven is in het Park, kunnen wij ons slechts aansluiten bij de persverslagen die vermeld hebben dat er P? weinig publiek was bij deze zeer ge klaagde uitvoering. Wij persoonlijk hebben geweldig genoten van deze fijne avond. Het was dan ook een prachtige combi natie; de fraaie nieuwe muziektent, de prachtige omgeving, een mooie hoewel wat frisse zomeravond, de muziek en op de achtergrond de zingende vogels. Recre atie van de bovenste plank Zo'n concert doet dan achteraf de vraag rijzen, hoe komt zoiets tot stand, wat komt er allemaal voor kijken De beste manier om dit te weten te komen leek ons een repetitie bij te wonen en dus zijn we zo vrij geweest om op een avond de kantine binnen te stappen, waar de dirigent, de heer A. E. P. Sommer, juist op dat mo ment aan een toespraak bezig was. Wat was n.l. het geval Zoals ons reeds zijdelings ter ore was gekomen zou „Wil helmina" zeer binnenkort en wel op zater dag 14 juli, „op concours" gaan. Nauurlijk kwam het er nu op aan de puntjes nog even op de i te zetten en de heer Sommer liet dat in zijn praatje dan ook duidelijk uitkomen. Het ging er nu om ■aog enkele foutjes weg te werken en dan Pon „Wilhelmina" het concours met ver trouwen tegemoet zien. Een muziekliefhebber is nog geen muziek kenner, beste lezers, en eerlijk gezegd voel den wij ons wel een beetje als een kat in een vreemd pakhuis daar in de kantine Na eerst de maten van „Woodland" Pictu res" toen wij het al heel prachtig vonden, tikte de dirigent al af, omdat er iets niet in orde was, een „gillende klarinet". „Denk erom", zei de heer Sommer, „voor elke gil trekt de jury er een punt af." En zo ging het verder, gedeelte na gedeel te werd heel kritisch onder de loep ge nomen. Nu eens even de Tuba's alleen, dan weer de Waldhoorns en even later de Trombones. Een fluittist, die eens extra zijn best wilde doen, kreeg te horen dat hij „te dik" had aangezet. Even later bleek een lage bes niet te vinden. Hij was gesignaleerd, doch niemand wist waar hij vandaan kwam. Gelukkig werd de boosdoener na enig selecteren toch ge vonden en de lage bes vloog meteen de laan uit, d.w.z. werd geschrapt als een on gewenste vreemdeling. „Ja mijn jongens" klonk het toen, „daar gaat ie weer, allemaal behalve het klein koper". Een beetje verongelijkt bleef het klein koper op non aktief, maar nadat er nog flink „uitgedund" was. werden ook deze blazers gelukkig weer ingeschakeld en kon men beginnen het stuk in zijn ge heel te spelen. De tuba's in volle acfie 21

Het Anker | 1962 | | pagina 21