Utrecht. Toen bekend werd gemaakt dat Utrecht ons volgende doel was, dachten wij eerst nog even dat het weer een mis leidende mededeling was, maar hoewel de chauffeur nog probeerde ons om de tuin te leiden, reed hij toch eindelijk inderdaad Utrecht binnen en parkeerde zijn bus in de omgeving van het station. Er was ruimschoots tijd de stad op eigen gelegenheid te bezichtigen en te winkelen, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Wist U, dat je daar langs de grachten aller gezelligste zitjes hebt, waar je heerlijk kunt genieten door alleen maar in een luie stoel te kijken naar wat er om je heen gebeurt Om 4 uur was het verzamelen geblazen en na eerst nog een rondvaart door de Utrechtse grachten gemaakt te hebben, ging het pioordwaarts langs de Vecht over Maars- ^en, Breukelen, Loenen naar Oud-Loos- drecht, het centrum van watersport. Natuurlijk werd daar even gestopt om aan de grote plas een kop thee te drinken. Menigeen keek verlangend naar de tien tallen zeilboten, die statig over het meer voeren en zou zo wel mee willen varen naar de wijde verten. Intussen was het al laat in de middag geworden en op een gegeven moment moesten we verder, want we waren nog ver van huis en er stond nog meer op het programma. Via Hilversum, Soestdijk, Amersfoort naar Harderwijk, waar nog een klein ommetje werd gemaakt langs het strand. Terwijl het voorste gedeelte van de bus de blik liet dwalen over de Zuiderzee en de oude Vispoort, had het achterste gedeelte het druk met zwaaien naar onze jongens, in 's Konings wapenrok, die in grote ge tale liepen te flaneren en voor onze Rijs- sense schonen blijkbaar grote belangstel ling hadden. Helaas voor hen, reed de bus door naar ^trmelo en verder over Nunspeet naar Epe. ■5e broodjes, die wij meegekregen hadden, waren intussen wel verorberd en dus lieten de pannekoeken van de Ossenstal" zich goed smaken. Om ongeveer half tien werd de terugreis aanvaard over Oene en Deventer naar Rijssen, waar we prachtig op tijd, d.w.z. even over half elf aankwamen. Het was een prachtige tocht geweest, be gunstigd door goed weer en door een goede stemming. In dit verband moet wel vermeld worden, dat wij een mondaccordeon-virtuoos in ons midden hadden, die vanaf Utrecht uit een Er werd druk gefotografeerd aan de Loosc/rechfse klassen onuitputtelijk reservoir allerlei liedjes speel de uit de oude en de nieuwe doos, welke liedjes enthousiast werden meegezongen door het gehele gezelschap. Dat hierbij de jongedames achterin de bus niet achterbleven, maar als nachtegalen kweelden, zal niemand verwonderen Al met al een fijne dag, waarbij we nu eens echt samen uit waren en al was het gezelschap niet zo groot, 26 personen, mis schien dat juist daardoor het onderling contact zo prettig en ongedwongen was. Zij, die deze tocht organiseerden, kunnen er met voldoening op terugzien. In de Rondvaartboot 13

Het Anker | 1962 | | pagina 13