RECLUCATEPERS maakte zijn eerste reis Wanneer U dit opschrift leest denkt U wellicht allereerst aan de proefvaart van een of ander nieuw schip. In letterlijke zin is dit niet het geval, maar figuurlijk gesproken zou men inderdaad kunnen spre ken van een boot, die na hersteld en ver nieuwd te zijn, zijn eerste reis maakte en deze proef glansrijk doorstond. Om U niet langer te laten raden„RECLU KATEPERS" is de kernachtige afkor ting van „Reisclub Kantoor- en Technisch personeel" en op zaterdag 16 juni j.l. zijn de leden (de heren grotendeels vergezeld van hun echtgenote's) dus op stap geweest per autobus. Het was een reis met onbekende bestem ming en de leiding van de club is er in geslaagd de spanning omtrent de verschillende reisdoelen er de gehele dag in te houden. Het begon al bij het vertrek 's morgens om 7 uur vanaf het kantoor. De chauffeur die in het complot zat, reed enkele malen kris kras door Rijssen, zodat eerst de richting Markelo dan richting Deventer, dan weer richting Almelo werd ingeslagen, hetgeen uiteraard de nodige hilariteit verwekte. Maar tenslotte zaten we toch op de weg Op weg naar „Huize Doorn" naar Deventer en via Klarenbeek - Loe- nen - Woeste Hoeve - Hoenderlo ging het weer oostwaarts langs het „Nationale Park De Hoge Veluwe". Hier hadden we het geluk enkele „wilde dieren" te zien, namelijk herten en moeflons, die rustig op een grote vlakte liepen te grazen. Langs vliegveld Deelen rijdende, kwamen we op de weg naar Arnhem. Zou dit het reisdoel zijn of misschien via Arnhem nog zuide lijker Maar nee, Arnhem lieten we links liggen en op de grote autobaan E 36 komende ging het westwaarts, hetgeen nieuwe ver onderstellingen deed ontstaan; we hoor den Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, maar de leiding liet ons nog steeds in het onzekere. Met een flinke snelheid reden we over deze mooie 4-baans weg tot Maarsbergen^k waar we in het bekende Motel ons eerste^^ kopje koffie gebruikten. Na deze hartversterking ging het zuid waarts, wat weer andere vermoedens in het leven riep: ,,'s-Hertogenbosch dat zou het worden", maar op een gegeven mo ment sloeg de chauffeur weer af naar rechts richting Doorn en door fraaie bos sen rijdende bereikten we Kasteel Doorn, wat ons eerste reisdoel bleek te zijn. Zoals bekend heeft hier Kaiser Wilhelm II na zijn vlucht naar Nederland tot 1941 ge leefd. Het kasteel, omgeven door een schitterend landgoed, is een bezichtiging alleszins waard. Men ziet hier hoe de ex- keizer temidden van zijn persoonlijke eigen dommen heeft geleefd. In alle vertrekken zijn talloze kostbaarheden bijeengebracht, op zichzelf alles even prachtig of interes sant, maar het geheel is toch wel erg druk en protserig en wij mensen van onze tijd zouden in zoiets toch niet kunnen leven. Stel je voor, in elk vertrek hangt een af beelding van Zijne Majesteit, meestal in militair costuum, zelfs boven zijn bed hangt een groot schilderij van hemzelf in gala-^^ uniform. Van Doorn was het maar enkele minuten naar Driebergen waar ons de volgende verrassing wachttehet Automuseum. Wie belangstelling heeft voor de ontwikkeling van de auto van het prille begin af tot in de twintiger jaren, moet daar beslist eens gaan kijken. Het is een beetje bezwaarlijk alles op te noemen, wat er te zien is, laten we volstaan met te zeggen dat het zeer interessant is en niet alleen voor de heren, maar ook voor de dames. Het was intussen al middag geworden toen wij onze tocht voortzetten richting 12

Het Anker | 1962 | | pagina 12