O nze Verbandkisten Afscheid Zuster Hulst Wanneer onze verbandkisten die geheel volgens E.H.B.O.-voorschrift gevuld zijn en op 6 verschillende posten staan, worden geopend, kan men lezen, dat er verzocht wordt aan portier Slettenhaar te rappor teren wanneer er bepaalde verbandmidde len gebruikt zijn en de inhoud aangevuld moet worden. Het is gebleken dat men misschien deze aankondiging wel ziet, maar niet leest, met gevolg dat de inventaris niet meer zou kunnen kloppen. Onze E.HB.O.'er Slettenhaar controleert ge regeld alle kisten, maar het is niet doenlijk dit dagelijks te doen. Knoopt U het daarom nog eens extra in de oren dat de heer Slettenhaar gewaar schuwd moet worden wanneer verband materiaal uit een of andere kist is gebruikt. Het kan in Uw eigen belang zijn, maar doe het ook voor een ander. De kisten staan: Bij de portier „Beek". Bij de portier „Boomkamp". Materiaalpost naast kantoor van de heea Bouma (aan de kant van het station). Materiaalpost Watermolen in de hoek tus sen Spinnerij Boomkamp en Beek. Materiaalpost bij de liftschacht tegenover de Smederij in Beek, Materiaalpost naast garage, achter de ba- lenloods in Beek. Op donderdagavond. 8 maart na de laatste les in de ziekenverzorging, werd er af scheid genomen van zuster Hulst, die sinds 1955 aan onze school verbonden was voor het geven van diverse cursussen. Heel veel leerlingen zijn er in die zeven jaar de revue gepasseerd en veel is er op gestoken van wat in een huishouding te pas kan komen. In de eerste plaats de ziekenverzorging. Hoe prettig is het niet wanneer men weet een zieke te hanteren, te verbedden en met weinig moeite voor de patient lakens te wisselen. De verbandleer in het gezin. Men hoeft nog geen ervaren E.H.B.O.-ster te zijn om thuis de eerste hand te kunnen leggen aan een verbandje. De knutselcursus, bedoeld voor langdurige^ bedlegerige patiënten, de kinderverzorging en alle spelletjes die geleerd werden om de kinderen bezig te houden. Dit alles was de leerstof die zuster Hulst onderwees aan onze meisjes van 1415 jaar, de meisjes op de fabriek en aan de vrouwen van ons personeel. Mej. v, d. Gaast memoreerde dan ook in haar afscheidsspeech met hoeveel plezier zuster Hulst deze lessen gaf en bood haar een boekenbon aan. Wij hopen dan ook dat zuster Hulst menig uurtje in een boek verdiept zal zijn. 8

Het Anker | 1962 | | pagina 8