Éiij de vraag wat men vroeger onder Hol- and verstond. Zij kreeg de 5de prijs, be staande uit een mooie balpen. Marinus van Brussel hield braaf stand en wist prompt wie Amerika ontdekte en wan neer, zodat hij weer 30 punten in de wacht sleepte en daarmee beslag legde op de 2de prijs, een prachtig' polshorloge. De heer Altena, hoofd der Wilhelmina- school, was zeer verheugd de hoofdprijs voor de scholen in ontvangst te mogen nemen n.l. een enveloppe met f 150,te bestemmen voor de school. Bovendien kreeg hij, evenals alle andere scholen een prachtige thermometer gevat in een we verspoel. Ook de tweede avond op 3 april was een succes te noemen en een ware feestavond voor de kinderen. Rijssen kwam ook nu weer prachtig uit de bus met Jennie Klein Ligtenberg en Dick van Putten. Zij be haalden het maximum aantal 65 punten en moesten om de prijzen wedijveren met twee andere kinderen die hetzelfde aantal behaalden. 't Was heel spannend Helaas struikelde Jennie wat over onze Twentse heuvelrug gen en kreeg de 4e prijs, een mooie balpen. Dick van Putten wist zich te handhaven en kreeg de eerste prijs, een prachtig foto toestel. Hij bezat er al een en zal dus een jeugdige foto-enthousiasteling zijn. Dan was het dus wel besteed, en zal zijn eigen toestel ook wel een goede weg vinden. De schoolprijs ging ook nu naar Rijssen en zo mocht de heer Van Hun en, hoofd van de Julianaschool, de f 150,uit handen van quiz-master Cees de Lange in ont vangst nemen. Tot slot werd weer aan de Hoofden der scholen een thermometer in een weefspoel aangeboden, terwijl actief deelnemende kin deren met een boek en een lachend gezicht naar huis gingen. Marinus v. Brussel de fweede prijs op 2 april een horloge 27

Het Anker | 1962 | | pagina 27