door de sport, waarmee hij in z'n jeugd hegon naar lichaam en geest geoefend. Daarom houdt de sport veel en veel meer in dan alleen maar tegen een bal trappen, het slaan met racket, snel zwemmen of schaatsenrijden. Toen de Europese schaats kampioenschappen in Oslo gereden zouden worden, namen er een paar Nederlanders de benen naar Friesland, om mee te doen aan de op handen zijnde Elfstedentocht. Zij onderbraken hiermede zonder toe stemming hun training die door ande ren werd bekostigd. Dit was fout en on sportief. Maar zij hebben er van geleerd, want de schaatsbond was zo goed hen weer terug te laten keren, maar natuurlijk kunnen dergelijke manoeuvres de presta- tie's niet ten goede komen. Blijf dan maar helemaal thuis. Om terug te komen op ons verhaalna de 2 uur sport steken de jongens over naar onze huishoudschool, waar in een van de lokalen de heer A. de Lange hen onderricht geeft in algemene ontwikkeling in ruime zin. Natuurlijk is het mogelijk een flinke handarbeider te worden, maar zonder her sens te gebruiken, zouden wij ons vak dan toch te eenzijdig bekijken. Wat de jongens dus hier leren, nemen zij ook weer mee voor hun hele leven. Wan neer zij nu onder anderen leren om vrij te schilderen en te tekenen, dan kan dit b.v. een hobby worden voor later, want ook verantwoorde vrijetijdsbesteding is iets waar we voor de toekomst aan moeten denken. We kunnen nu wel alleen op een bromfiets racen, onze ontspanning buitenshuis zoe ken en steeds meer geld nodig hebben, dan komen we heel gevaarlijk in het vlak waar alléén het materiële telt, maar waar voor geestelijke waarden geen plaats meer is. Daarom is het ook zo belangrijk dat de heer De Lange de jongens de ogen opent voor de actuele onderwerpen, zodat zij leren hiervoor interesse te krijgen. Hoe werkt de verkiezing Wat is de oorzaak van een aardbeving Alles wat in de natuur te be leven valt en de nodige praktische dingen als Veilig Verkeer, het gebruik van de Zebrapaden, de P.T.T. en wat we ervan moeten weten, tot het invullen van een girobiljet toe. Alles bij elkaar genomen kunnen wij er van overtuigd zijn, dat deze middag voor onze jongens zowel wat betreft de sport als de school, het vrije weekend op prettige wijze inluidt. Hoe vul ik een giro-bi/jef in «&53SSS 16

Het Anker | 1962 | | pagina 16