De Voorzitter zegt dat één en ander in het bedrijf zal worden aangeplakt en vraagt de O.R. met bovenstaande wijzigingen ak koord te kunnen gaan. De O.R. kan zich hiermee akkoord ver klaren. e. Rondvraag Allereerst dankt de heer Meijerink, namens het gehele personeel, de Directie voor het prachtige cadeau dat met St. Nikolaas ont vangen werd. Spreker is ervan overtuigd dat dit cadeau, evenals vorige jaren, zeer bij de werknemers en werkneemsters in de smaak is gevallen. Verder vraagt de heer Meijerink de aan- dacht voor het busvervoer van de mensen uit Vriezenveen en omgeving. Deze bussen zijn n.l. iedere keer te laat, wat vervelend is voor de mensen. Dit loopt niet in de uren, maar spreker weet dat een bus in een week drie keer een paar minuten te laat was. De Voorzitter antwoordt dat hier speciale aandacht aan zal worden besteed. De heer Meijerink vraagt verder, waarom het was- en kleedlokaal voor Ververij Bij- vank II, dat reeds enige maanden geleden gereed gekomen is, nog steeds niet in ge bruik is genomen. De Voorzitter is hiervan niets bekend, maar zal onderzoeken of dit wel of niet in ge bruik kan worden genomen. De heer Wessels vraagt of er nog een over dekte losplaats voor de auto, die op Holten rijdt, komt. Hier is reeds meerdere malen naar gevraagd, want dit geeft nogal wat moeilijkheden. De Voorzitter is hiervan niet precies op de hoogte, maar zal hiernaar informeren. De heer Seppenwoolde zegt dat de verschil lende data voor de verkiezingen nog vast gesteld moeten worden, waarop de Voor- ^Kitter voorstelt dit aan het eind van de ^Vergadering te doen. De heer Nijland vraagt of er niet veel jute te krijgen is. De Voorzitter antwoordt dat de goede jute nog zeer moeilijk te krijgen is. De kwaliteit van de eerste oogst viel wel tegen, maar we zijn hier nou zo ongeveer overheen, zodat de kwaliteit wel beter zal worden. Mevr. Timmerman-Slettenhaar heeft een klacht dat de loonlijsten niet volledig zijn ingevuld. Als iemand b.v. ander werk heeft gedaan, staat er niet op vermeld hoeveel daarvoor uitbetaald wordt. De Voorzitter zal dit onderzoeken. Verder vraagt mevr. Timmerman-Sletten haar of iemand die uit militaire dienst komt en op de dag dat hij weer begint te werken bij zijn oude werkgever, ziek wordt, nog ziekengeld uitbetaald krijgt. Dit geval betreft H. Reterink. De Voorzitter is hiervan niet precies op de hoogte, maar zal dit doorgeven aan de be treffende persoon. De heer Van Putten vraagt of het niet mogelijk is dat iedere afdeling een sleutel krijgt van de W.C.'s, die bij een afdeling behoren. Het is nl.. zo, dat verschillende W.C.'s vernieuwd zijn en om deze zo lang mogelijk netjes te houden acht spreker deze controle wel nodig. De Voorzitter vindt het heel jammer dat men hier de boel direct weer vernielen moet. Dit wordt thuis toch ook niet ge daan als er iets nieuws is. De heer A. J. Seppenwoolde vraagt of men nog bezig is met het moderniseren van de toiletten, vooral die bij de merkmachine. De Voorzitter zal dit noteren. De heer Mensink zegt, dat hij volgend jaar wegens pensioengerechtigde leeftijd het be drijf gaat verlaten. Waarschijnlijk zal hij het nieuwe jaar geen zitting meer hebben in de O.R., waarom hij de Voorzitter en de gehele O.R. hartelijk dank wil zeggen voor het in hem gestelde vertrouwen. De Voorzitter dankt de heer Mensink ook voor het werk en voor de prettige manier waarop men altijd heeft samengewerkt. De heer Waanders zou graag iets meer willen weten over de werkzaamheden in Weverij Geurne. De Voorzitter antwoordt dat hierover nog niet zoveel bekend is. Als er iets naders bekend is, zal dit op tijd meegedeeld worden. Nieuwe verkiezing O.R.-leden. Besloten wordt dat de vakbonden tot 6 januari 1962 gelegenheid hebben om kan didaten te stellen voor de nieuwe verkie zingen van de Ondernemingsraad, zodat op maandag' 8 januari hiervoor een aankondi ging in de fabriek kan worden gedaan. Tot 22 januari zullen tegen-kandidaten worden gesteld, zodat de verkiezing kan plaats hebben op donderdag 25 en vrijdag 26 januari. Verder zal voor dringende ge vallen de huidige O.R. nog van kracht zijn. Hierna bedankt de heer Ligtenberg de aan wezigen voor de fruitmand, die hij tijdens zijn ziekte van de O.R. mocht ontvangen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. 7

Het Anker | 1962 | | pagina 7