Onze gezinsverzorging is een betrekkelijk kleine loot aan de stam van het gehele bedrijf, maar het is er een die er wezen mag en die wij terecht klein maar dapper zouden willen noemen. Want uiteindelijk brengen de •gezinsverzorgsters met hun huishoudelijk kunnen toch wel bij een groot aantal gezinnen verlichting in geval van ziekte of bevalling. Wij telden zelfs dit afgelopen jaar 134 ge zinnen die voor korte of langere tijd een gezinsverzorgster in huis hadden. Soms werken zij in twee gezinnen per dag, des morgen hier en des middags daar. Ook ge beurt het wel, dat er in een derde of vier de gezin nog een ochtend of middag wordt bijgesprongen, en het is steeds weer omscha kelen voor de meisjes die dit werk doen. Zo wordt er dus in heel wat gezinnen ver lichting gebracht, zodat het voor een moe der een grote geruststelling is, wanneer zij b.v. in een ziekenhuis moet worden opge nomen, dat er een vertrouwde hulp bij de kinderen aanwezig is. Niet in het minst is het voor de vader gemakkelijker om zijn werk te verrichten, hoewel wij vaak tove ren moeten om tussen de ploegen van alle mensen door te zeilen en iedereen tot volle tevredenheid te helpen. Het is dan ook begrijpelijk, dat onze meis jes dit werk dan ook met veel liefde moe ten verrichten, want het is lang niet altijd gemakkelijk. Uitgezonderd ons Hollandse klimaat is er weinig zo wisselvallig als ziekte en we kunnen, vooral in de eerste week van op gave, geen ijzer met handen breken. Ziekte is en blijft een persoonlijke aangelegenheid waar wij zo goed als mogelijk terzijde staan. Helaas waren er vorig jaar drie kapers op de kust, die drie van onze gezinsverzorg- sters ervan wisten te overtuigen dat zij beter voor één man konden zorgen dan voor hele gezinnen, voorlopig althans. Ze vlogen er in en zo trouwden bij ons weg Jannie Rolleman, Gerda Huisken en Jennie Kommer. Twee ervan blijven „in de familie", want hun man werkt eveneens bij ons en zij zullen op hun beurt wel weer eens aankloppen voor gezinsverzorging en de cirkel is weer gesloten. Zowel Jannie als Jennie kwamen in een mooi nieuw huis te wonen, dank zij het feit dat hun verloofden vroeger lid werden van ons bouwfonds. Gerda blijft gelukkig nog halve dagen meewerken, zodat ons groepje dus geleide lijk aan nieuwe gezichten vertoont, die overigens heel snel bekende gezichten heb ben en een bekende verschijning worden. Op de koffie in het nieuwe huis van Jenny

Het Anker | 1962 | | pagina 24