G1II1SKI2I1GIIG BUITEN RljSSEN Een misverstand «e praktijk leert ons nog wel eens, dat ensen pas over onze gezinsverzorging be ginnen 11a te denken als de nood aan de man komt. Of men begint erover te peinzen wanneer de ziekte over is en men vraagt ons om een financiële bijdrage in de hulp die men persoonlijk aangesteld had. Zo ligt het niet en ieder die hier in dienst treedt, wordt op de hoogte gesteld van onze regelen, die wij ten overvloede nog eens hieronder vermelden. 1. Wat heeft U te doen in geval van ziekte U stelt zich in verbinding met de Maat schappelijk werkster 's morgens van 8.30 10 uur of 's middags van 2 2.30 uur. Wij vragen voor U gezinsverzorging aan bij de desbetreffende instanties in Uw woonplaats. De kosten worden voor 22 dagen door ons gedragen en verrekend met de plaatselijke gezinsverzorging, fe Mocht de ziekteduur langer zijn, dan wordt er wekelijks een klein bedrag van Uw loon afgehouden, gebaseerd op Uw loon en het aantal kinderen. 1. Wat heeft U te doen .hij een aan staande bevalling Eveneens naar kantoor komen, maar direct nadat de dokter geconstateerd heeft dat er in de naaste toekomst gezinsuitbreiding zal plaatsvinden. Het kraamcentrum in Almelo b.v. heeft het dermate druk, dat een opgave 4 of 5 maanden vóór de bevalling reeds te laat kan zijn. Wij stellen ons na Uw komst in ver binding met het Kraamcentrum waar onder Uw woonplaats valt. De kosten hiervoor worden door ons aan het kraamcentrum voldaan. In beide bovenstaande gevallen wordt dus alléén door ons vergoeding gegeven wan neer een officiële instantie de huishoude lijke hulp heeft verschaft. Het is dus onnodig naar kantoor te komen wanneer men zelf een privé regeling heeft getroffen. Vrijdag 29 september j.l. heeft de heer H. Nieuwenhuis van de Timmerkamer, tevens secretaris van de Ondernemingsraad, onze dienst verlaten. Uit de omstandigheden dat er voordien geen gelegenheid meer is geweest om van deze scheidende secretaris in een vergade ring afscheid te nemen, meenden verschei dene leden van onze Ondernemingsraad een bepaalde conclusie te moeten trekken. Toen echter tijdens een samenkomst met deze leden bleek dat e.e.a. niet opzettelijk zo was gelopen, doch dat hier hooguit ge sproken zou kunnen worden van een, zij het betreurenswaardig misverstand, kon men zich met de gegeven uiteenzetting verenigen. Volledigheidshalve delen wij nog mede, dat van de heer H. Nieuwenhuis in zijn functie van secretaris van onze Ondernemingsraad, namens de Directie mondeling en door de Voorzitter, die toen afwezig was, inmid dels schriftelijk afscheid werd genomen. 7

Het Anker | 1961 | | pagina 9