Mijn medewerker Mannes, zegt de heer Tonne/// Een zaal vol opgetogen kinderen Onder moeder's parapluie Groot plezier Op wie het precies sloeg vermeldt de his torie niet, maar het zal wel zo zijn, dat een goed verstaander maar een half woord nodig heeft. Veel te gauw was het voor de Sint de hoog^ ste tijd om te vertrekken, en onder het zin gen van het afscheidslied en het roepen naar de Pieten voor pepernoten, verlieten de Sint en zijn knechten de zaal. In de pauze, welke hierop volgde, deelden vele ijverige handen flesjes chocomel rond, waarvan de inhoud in een minimum van tijd in de magen van de kinderen ver dween. Hierna kon het tweede gedeelte van het programma een aanvang nemen. De kin deren leefden intens mee met Jan Klaassen en Katrijn, die een avontuur beleefden met een grote krokodil; gelukkig maar dat alles goed afliep. Mijnheer Tonelli liet duidelijk zien dat hij aan de kleine Mannus een goede assistent had, die de kunst van het goochelen wel dra onder de knie had. Zomaar een tover staf te kunnen laten zweven is toch een niet geringe prestatie Heel leuk vonden wij het trucje met de paraplu en een doosje waarin zakdoekjes zaten. Paraplu in het foedraal, hokus pokus, pa^ raplu er weer uit en zie de zakdoekje^ bungelden aan de kale baleinen van de paraplu en het scherm bevond zich in het doosje. Ja, kom daar maar eens achter hoe dat precies in zijn werk gaat. Aan alle prettige dingen komt een eind, zo ook aan deze heerlijke kindermiddag, waar naar velen zo lang reikhalzend hadden uitgezien. In de koffiekamer had Sint Nicolaas een groot aantal pakjes achtergelaten, zodat ieder kind dubbel en dwars tevreden huis waarts kon keren. Een hartelijk dank aan de Directie die dit Sint Nicolaasfeest weer mogelijk heeft ge maakt, is zeker op zijn plaats! 6

Het Anker | 1961 | | pagina 8