Onze Puzzelrubriek KERSTPUZZEL L' Op onze vorige prijsvraag, die op de sport betrekking had, zijn niet al te veel oplos singen binnengekomen. Toch menen wij dat men met enige moeite de sporttermen wel thuis had kunnen brengen. Verschil lende inzenders struikelden over de ach- tervang. Deze term is niet van cricket doch van honkbal afkomstig. Na loting werden aangewezen als prijs winnaars 1. H. Goossen, Holtentorensweg 21 2. H. W. Brinks, Middeldijk 7 3. W. Baan, Spinnerij Beek nr. 3876 Zij kunnen hun prijs afhalen bij de afde ling Personeelszaken. En nu de oplossing: 1. Roos Boogschieten 2. Snoek Zwemmen 3. Floret Schermen 4. Nelson Worstelen 5. Stekkie Vissen 6. Gijpen Zeilen 7. Demarreren Wielrennen 8. Penalty Voetballen 9. Trens Paardensport 10. Spikes Hardlopen 11. Wisselslag Zwemmen 12. Loper Schaken 13. Bat Tafeltennissen 14. Punch Boksen 15. Achtervang Honkbal Voor de Kerstdagen hebben wij deze keer »eer eens een puzzel in elkaar geknutseld, ™ie Uw aardrijkskundige kennis op de proef stelt. U ziet hieronder namelijk een routebeschrijving van een tocht door Ne derland, te beginnen in Rijssen, vervolgens in Noordelijke richting door Drente, Fries land, over de Afsluitdijk naar N.-Holland, Utrecht, Z.-Holland, Brabant, Limburg, Gelderland en Overijssel. De enige moeilijkheid is, dat de letters der plaatsen die wij aandoen een beetje door elkaar gemengd zijn. Dat neemt niet weg dat U met behulp van een kaart ze onge twijfeld alle zult kunnen vinden. We vertrokken 's morgens om 4 uur in de morgen uit Nijsser naar het noorden, pas seerden Daverlijn, trokken over de Vecht door Monem, toen in noord-westelijke rich ting over Pleemp, en Weekstijn, en namen onze eerste rust in Neevenheer. Vervolgeng ging het verder naar Enkes, in e^i ruk door over Walsbord de Afsluitdijknaar Overdeen. Hier weer een rustpauze, waar na we verder trokken naar Ramkala, waar we de echte Ramkalase kaas gingen proe ven. We hadden trek in een verfrissend dus gingen we westwaarts tot we bij dong het strand bereikten. Na ons een uiir aan zee vermaakt te hebben, gingen we geheel uitgerust naar Amazand, waar we ons nachtverblijf opsloegen. De volgende morgen startten we weer vroeg en na een prachtige rit langs de Vecht za gen we eindelijk de bekende toren van Uchtert. Hier dronken we een kopje koffie om weer verder te gaan in zuidelijke rich ting naar Verwijsker, waar we de rivier de Kei ontmoetten. Langs deze rivier gaande arriveerden we in Lomerstam. We trokken hier de rivier over met pontje, door de polder naar Norgee Over de brug die pas klaar was, in de ting Daber, dan westelijk naar Zorgen "oj Bomer, waar we zouden overnachten. De volgende morgen gingen we ons reis plan nog eens na, want we waren op het schema achtergeraakt. Dus besloten we om Leezand maar te laten liggen en direct weer terug oostwaarts te rijden. We gin gen in snel tempo over Gritbul, naar Te- wer, waar we maar weer eens gingen rusten. Daarna in zuid-oostelijke richting naar het" mooie plaatsje Rhont, bekend om zijn vi witte huizen. Bij Schrambaat gingen we natuurlijk de grote sluis bekijken in de rj vier Saam .Hierna zuidwaarts over Disstai en Breekeet naar Leerhen, waar we de Wilhelminamijn zouden bezichtigen. De volgende dag toerden we rond in Z.- Burgmil en bezochten o.a. de plaatsjes Pulgen en Gr.avenbulk. De andere morgen ging het full speed noordwaarts over Rondmoer, Walmsen, Loven naar Komo, waar we op de Komoer heide gezellig gingen picknicken, genie tend van het uitzicht over het Maasdal. We begonnen echter de stal te ruiken, dus togen we weer snel verder, 5§>|tegf SJel, Rha- men naar Donaloper. Hier was onze laat ste rust. Met onze laatste krachten reden we over de koekstad Tederven om tenslotte via Tholen ons geliefde Sijnres weer te be reiken. En toen waren we weer thuis. Inzenden voor 20 januari a.s. Er worden 5 prijzen uitgeloofd. Veel succes 21

Het Anker | 1961 | | pagina 23