3 Erin gieten als de melk gaat koken en goed roerende zachtjes even ko ken. Afnemen. Het stijfgeslagen eiwit erop leggen, weer op een kleine vlam, en het wit er eventjes doorscheppen. (Niet roe ren, alleen scheppen). Doe de vla die nog wat hobbelig moet zijn in Uw mooiste schaal. De kinderen zijn er dol op. De eierdooier kan in wat anders ge bruikt worden. Bitterballen (30 stuks) heel erg lekker, zeer voordelig en bovendien zo gemakkelijk te maken, dat de kinderen er best bij kunnen helpen; deze bitterballen mislukken nooit. 20 g boter, gesnipperd uitje, lA liter water, 1 bouillonblokje, 250 g vlugkokende haver mout, 200 g gehakt, zout, peper, aroma, 2-3 eetl. mosterd; paneermeel; frituurvet. Smoor het uitje in de boter (deksel op de pan). Voeg het water toe, breng dit aan de kook en los het blokje op. Strooi de haver mout in de bouillon en maak een dikke pap. Roer hierdoor het gehakt, voeg de smaakstoffen toe en laat de massa afkoe len. Vorm balletjes en rol ze door paneer meel. Bak ze in niet te heet frituurvet gaar en mooi van kleur; presenteer ze zo heet mogelijk. Hoe kookt men combinaties van groenten? Diverse groenten in één pan gaargekookt zijn soms in verband met kleur, smaak en/of prijs aantrekkelijk. Goed bij elkaar passen: wortelen en doperwten peultjes en worteltjes witte kool en ui biet en appel koolraap en selderijknol spruitjes en prei. Daar de kooktijden van deze groentesoor ten ongeveer gelijk zijn, levert de toebe reiding geen moelijkheden op. Oud raadseltje, met als antwoordvlas Toen ik was jong en schoon Droeg ik een blauwe kroon, Toen ik werd oud en stijf Kreeg ik een band om 't lijf. Toen werd ik gebroken, gekneusd en geslagen En later door prinsen en graven gedragen. Wie doen er in januari mee (4 maandag- of woensdagavonden) met een clubje, dat wat meer over woninginrichting wil weten? Er zijn vele cursussen op de Huishoud school, in de naailessen worden zelfs bruidsjaponnen gemaakt. Eén echt en één voor een pop. Maar ook als je nog in het beginstadium van naaien bentBegin er eens aan en kom J. E. v. d. Gaast.

Het Anker | 1961 | | pagina 22