MODE I vroeger en nu besteld, welke naar wij hopen, bij een eerstvolgende gelegenheid in gebruik kan worden genomen. Wat ons echter het meest is opgevallen, is het ontbreken van het vrouwelijk element. We hebben in ons bedrijf toch ook een groot aantal dames Niet één gaf van haar aanwezigheid blijk We kunnen ons voor stellen, dat de dames zeggen: „Biljarten of schieten, dat is niets voor mij", maar voor tafeltennissen geldt dit zeker niet. Deze sport wordt minstens evenveel bedre ven door dames, als door heren. Dus dames, laat U niet weerhouden en komt U ook eens naar het Parkgebouw. De heer Vlogtman is gaarne bereid om U met de spelregels, die zeer eenvoudig zijn^ vertrouwd te maken. Ook hier geldt: aB doende leert men. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog, dat de personeelsavonden elke donderdag gehouden worden, aanvang half acht. Ieder personeelslid is van harte welkom. Nu het winterseizoen zijn intrede heeft ge daan, hebben de meeste dames wat nieuws aangeschaft. De vele artikelen, die ook de Rijssense winkels te bieden hebben, maken het vaak wel moeilijk de juiste keus te doen. Zijn we er al in geslaagd een keurige nieu we mantel gevonden te hebben, blijft vaak het probleem een bijpassende hoed (of muts) te vinden. Als we daar dan mee klaar zijn, kunnen we het nieuwe (winter) seizoen met een gerust hart tegemoet gaan. We geven onze kennissen graag gelegen heid haar oordeel over een en ander te geven, en als dit oordeel dan gunstig luidt (natuurlijk zoveel hoofden, zoveel zinnen) dan voelen we ons pas happy. Onze grootmoeders hadden het in haar tijd veel gemakkelijker, heb ik vaak gedacht, hoewel het aanschaffen van een nieuwe muts nu ook niet helemaal een sinecure was. Hoe ging dat vroeger eigenlijk in zijn werk, het aanschaffen van zo'n fraaie knipmuts Als de meisjes vroeger bevestigd werden, was dat een mijlpaal in haar leven. Dan was het, dat ze de eerste muts mochten kopen en dan kwam er toch nog heel wat te kijken, te keuren, te passen ente meten. De mutsen werden gemaakt van echte Brusselse kant en van tule. Begeleid door moeder ging dochterlief naar de winkel om daar de juiste kant te zoe ken, want de mutsen werden niet „kant en klaar" uitgezocht. De kant stond in doosjes op de toonbank met glazen plaatjes er over heen, zodat ze niet vuil kon wor den. (Ook had de winkelier liever dat ze niet werd betast). Dit uitzoeken was voor haar het moeilijk ste, want er waren er veel en verschil lende mooie. Hoe breder de kant, des te mooier de muts. Als dan eindelijk haar keus was gemaakt, ging ze er mee naar de mutsennaaister^k waar ze gemaakt werd, ze was voor haar^F dan een kostbaar bezit, want als ze klaar was kostte ze niet minder dan honderd gulden Velen van ons zijn nog in het bezit van één of meer van deze kostbare mutsen, en ook in deze tijd zijn er nog moeilijkheden met deze kant. Een lakentje en sloopje versierd met dit prachtig materiaal is voor iedere moeder een kostbaar bezit. Zou het geen goed idee zijn de stroken van een doop- jurkje van deze kant te maken Misschien dat de trouwmuts van de moeder nog weer gebruikt zou kunnen worden voor een mo dern kanten bruidskapje voor de dochter, zeer zeker iets aparts F. K. 18

Het Anker | 1961 | | pagina 20