meer haast kan maken omdat dit al zo lang in behandeling is. De Voorzitter zegt dat dit als aanvulling zal worden opgenomen. Verder worden deze notulen goedgekeurd. De heer Pavlicek beantwoordt vervolgens de vragen die in de vorige vergadering werden gesteld. Verlichting in Weverij Bijvank II (vraag van de heer Meijerink) De heer Pavlicek zegt dat de ene helft al klaar is en dat de andere helft zo spoedig mogelijk zal volgen. De Voorzitter geeft hierop nog een aan vulling en zegt dat er gisteren en heden ochtend een directie-bespreking geweest is over de modernisering van Weverij Bij vank II. Deze zal in zijn geheel gemoderniseerd worden. De heer Meijerink vraagt wel rekening te willen houden met de slechte verlichting, vooral voor de ploegenwerkers die het a.s. winterseizoen hier moeten werken. De heer Waanders zegt, dat de loonmoge- lijkheden groter zijn op de moderne ge touwen en dat er ook meer af kan komen, waaraan de heer Meijerink toevoegt, dat het stelsel van de nieuwe getouwen beter bevalt dan dat van de oude. Verkiezing nieuwe secretaris van de O.R. De Voorzitter zegt dat door het vertrek van de heer Nieuwenhuis, de plaats van secre taris voor de O.R. vacant is. Hiervoor moet een nieuwe gekozen wor den en spreker stelt voor om dit, evenals de vorige keer, schriftelijk te doen. De heer Waanders vraagt of het nodig is om een secretaris te kiezen, omdat aan'het eind van het jaar de gehele O.R. toch af treedt. De Voorzitter vindt dit geen steekhoudend bezwaar, waarna men overgaat tot een schriftelijke stemming. De heren Meijerink en Waanders belasten zich met de telling der stemmen, waarvan de uitslag als volgt is: blanco 1 B. Ligtenberg 1 J. H. Seppenwoolde 1 J. Waanders 6 M. Meijerink 8 Totaal 17 stemmen zodat de heer M. Meijerink met heid van stemmen wordt gekozen taris van de O.R. 14 De Voorzitter vraagt de heer Meijerink of hij deze functie voor deze zittingsperiode aanvaardt, waarop de heer Meijerink be vestigend antwoordt en tevens de O.R. dankt voor het hem geschonken vertrou wen. Verkiezing eventueel nieuw lid voor de Timtmerkamer De Voorzitter vraagt of iemand hierover het woord wenst. De heer Meijerink stelt voor om deze plaats open te houden tot de nieuwe ver kiezingen (eind december), waarmee de ge hele Ö.R. zich akkoord verklaart. Rondvraag f De Voorzitter wil, alvorens hiertoe over te gaan, een mededeling doen betreffende de drukte in het bedrijf i.v.m. de najaarscam pagne met de zakken. Dit is ieder jaar weer een probleem waar we mee komen te zitten. Nu zijn verschillende mensen in de Naaie- rij (op geheel vrijwillige basis) bereid om gedurende enige tijd over te werken. De heer Pavlicek leest voor op welke ma nier men overwerkt. dagploeg: werkt van 7.1512 en van 12.4517.45 uur, zodat per dag 45 minuten over gewerkt wordt. ploegen vroege ploeg: werkt van 7.15—12 en van 13.30—18.30 uur, 1 uur per dag overwerk, late ploeg: werkt van 172.30 uur, 1 uur overwerk. De heer Pavlicek zegt, dat jongens onder 16 jaar niet overwerken, maar werken vanA 7.1512 en van 12.4517 uur. De heer Waanders zegt geen voorstander te zijn van overwerk in ploegen, omdat de werktijd dan zo lang is. De Voorzitter zegt dit zelf ook niet te zijn, maar dit gebeurt op vrijwillige basis. De heer A. J. Seppenwoolde vraagt of deze moeilijkheden ook in de Pakkerij te ver wachten zijn. De Voorzitter weet het niet, maar gelooft niet dat hier overgewerkt moet worden. De heer Meijerink vraagt of alle mensen er akkoord mee gaan. De heer^JSavlicek antwoordt dat 11 ploe- er akkoord mee gaan. 1 Per- -r-t het nog in beraad gehouden en ze het allemaal deden.

Het Anker | 1961 | | pagina 16